24 maja 2024
Wiadomości

Atak we Lwowie zemstą za emisję antybanderowskiego filmu?

Nieznani sprawcy próbowali puścić z dymem zamek w Żółkwi pod Lwowem. Mieszkańcy zauważyli ogień około godziny 2.20 w nocy. Wezwano służby, które szybko opanowały ogień. Agresorzy użyli do podpalenia koktajlu mołotowa. Wrzucono je do pomieszczeń na parterze, gdzie ma siedzibę polska organizacja kulturalny. Może być to odwet za emisję przez TVN24 filmu, który przedstawia ostatni ukraiński zamach stanu w złym świetle.

W nocy z poniedziałku na wtorek do pomieszczeń na parterze wrzucono butelki z łatwopalną substancją. Na miejscu znaleziono rozbitą butelkę z napisem „aceton”. Dzięki szybciej reakcji straży pożarnej ogień nie rozprzestrzenił się na cały budynek.

Na fasadzie budynku po ukraińsku [tym językiem posługuje się zaledwie 67 proc. Ukraińców – red.] „żydzi”. Zamalowano też czarnym sprayem tabliczkę w języku polskim informującą, że jest to siedziba Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Oprócz tego, w zamku znajduje się też biuro neobanderowskiej „Swobody”. Milicja poinformowała, że wszczęła dochodzenie w celu ustaleni i ukarania sprawców. Za niszczenie cudzej własności przez podpalenie na Ukrainie grozi od 3 do 15 lat więzienia. – Najprawdopodobniej był to akt odwetu na Polakach za pokazanie rosyjskiego filmu o Majdanie. Informacje o tej emisji rozeszły się dzień wcześniej powiedział Mychajło Kuban z Państwowego Historyczno-Architektonicznego Rezerwatu w Żółkwi, zarządzającego zamkiem.

O emisji filmu francuskiego reżysera „Ukraina – maski rewolucji” media ukraińskie poinformowały w niedzielę. Dokument został wyemitowany przez stację TVN24. Ukraińcy oburzyli się, że film wyemitowano w drugą rocznicę zamachu stanu, który dla zachodniej Ukrainy ma rangę wielkiego wydarzenia i aktu patriotyzmu.

O oburzeniu ambasady ukraińskiej można przeczytać TUTAJ.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net