Atak rosyjskich myśliwców

Rosyjskie samoloty szturmowe zaatakowały rządowe siły Ukrainy we wsi Nowogrigorewki na północ od Debalcewa. Takie informacje podał ukraiński portal censor.net.ua, powołując się na własne źródła.

Dwa rosyjskie Su-25 miały ok. godz. 13.20 czasu kijowskiego przeprowadzić nalot na pozycje pod Debalcewem. Krótko potem zastępca dowódcy 40 Batalionu Piechoty Zmechanizowanej, porucznik Lomakin poinformował, że ponownie dokonano ataku z powietrza. – Około czternastej nasze placówki zostały zaatakowane przez cztery rosyjskie samoloty – powiedział.

Atak wspomina również LIGABusinessInform. Powołuje się przy tym na żołnierzy 92. Brygady. Nie wiadomo nic na temat ofiar.

Miejscowość Debalcewe znajduje się pomiędzy Donieckiem a Łuagńskiem. Położona jest w strategicznym miejscu przecięcia się dróg z północy na południe oraz ze wschodu na zachód. Wojska ukraińskie są tutaj zagrożone atakiem z trzech stron: od południa, wschodu i zachodu.

Ostatnio były doradca Władymira Putina ostrzegał w Hromadske TV, że lada dzień może rozpocząć się wielka rosyjska ofensywa w kierunku samego Kijowa.

ZOBACZ OSTRZEŻENIE IŁŁARIONOWA

CWIK/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Atak rosyjskich myśliwców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net