15 czerwca 2024
Wiadomości

Ataki na masonów w USA i Europie

W ostatnich latach wzrosła liczba ataków na loże masońskie oraz na masonów w USA oraz w Europie. Informację przekazał portal wolnomulartstwo.pl.

Wolnomularstwo.pl to serwis sprzyjający masonerii. Współpracuje m.in. z Instytutem Sztuka Królewska w Polsce. Wspiera też wydawanie masońskiej literatury.

Jak czytamy, „w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił alarmujący wzrost liczby ataków na budynki masońskie i samych wolnomularzy”.

– Zaledwie dwa tygodnie temu mason w McAllen w Teksasie został śmiertelnie postrzelony przed lokalną lożą przez mężczyznę, który wierzył, że masoni “rzucili na niego klątwę”. Niedawne podpalenia i inne poważne akty wandalizmu uszkodziły lub zniszczyły budynki masońskie na Florydzie, w Pensylwanii, Illinois, Connecticut, Nowym Jorku, Oklahomie, Tennessee, Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej i innych miejscach – napisał administrator serwisu na stronie wolnomularstwo.pl.

– Podpalacz z Vancouver podpalił trzy budynki masońskie w tym mieście w ciągu jednego poranka, powodując szkody w wysokości 2,5 miliona dolarów i został skazany na 40 miesięcy więzienia. Jego adwokat twierdził, że “zmagał się z problemami zdrowia psychicznego i po prostu chciał zwrócić uwagę na to, co opisał jako mroczne dusze i urządzenia śledzące CSIS” – zaznaczono.

Poza USA, niedawno miały zostać zaatakowane loże masońskie w Irlandii i w Grecji. Ponadto „nastąpił znaczny wzrost liczby antymasońskich postów i filmów w mediach społecznościowych (komentarze na temat El Paso Scottish Rite na Facebooku zostały dziś zamknięte po niepokojącej liczbie postów popierających atak)”.

– W następstwie tych rosnących doniesień o incydentach, Wielki Mistrz stanu Waszyngton wydał w zeszłym tygodniu list ostrzegający członków jego jurysdykcji przed mężczyzną, który wystosował liczne, pełne nienawiści, antymasońskie groźby pod adresem bractwa – czytamy.

Wymieniono również zniszczenie masońskiego muralu w Naperville w stanie Illinois. Przywołano również „Chicago Tribune”, według której 43-letni Carlos Marcos z West Chicago został aresztowany i oskarżony o zniszczenie mienia.

– Nie podano motywu, ale dzieło masońskie było jedynym uszkodzonym dziełem sztuki na Century Walk – wolnomularze skontaktowali się już z artystą w sprawie jego naprawy i renowacji – podkreślił administrator serwisu.

wolnomularstwo.pl

fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net