3 marca 2024
Wiadomości

Audyt rządów PO-PSL

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Dziś w Sejmie zaprezentowano audyt rządów PO-PSL. Dotychczasowe wyniki wykazują wiele nieprawidłowości, które zaszły w trakcie ostatnich ośmioletnich rządów Platformy Obywatelskiej. Politycy PO uważają cały audyt za „spektakl”.  

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaprezentował kilkumetrową listę roszczeń, jakie wysuwają wykonawcy i podwykonawcy budowy autostrad za czasów PO-PSL. Kwota roszczeń wynosi 10 mld złotych, zaś deficyt w Krajowym Funduszu Drogowym po 8 latach rządów PO-PSL to 62 mld złotych.

Minister skarbu Dawid Jackiewicz zapowiedział, że w ciągu następnych kilku dni zostaną przesłane do prokuratury zawiadomienia dotyczące „kilku znanych prywatyzacji”, jednak nie sprecyzował których. W trakcie swojego wystąpienia Jackiewicz zarzucił koalicji PO-PSL pazerność, niegospodarność, rozrzutność, łamanie procedur czy wykorzystywanie spółek do celów politycznych, a w końcu działanie na szkodę państwa i prywatę. – Nie ma świętych krów. Jeśli ktoś, kto obejmuje funkcję prezesa spółki skarbu państwa, spółki, od której zależy nasze bezpieczeństwo energetyczne albo sytuacja gospodarcza kraju nie rozumie, po co został powołany i traktuje to jako prywatne księstwo, to takich ludzi natychmiast odwołujemy — mówił Jackiewicz.

Szef resortu finansów Paweł Szałamacha ujawnił lukę VAT w Polsce wynoszącą w 2007 roku 7,7 proc., zaś w 2015 aż 26 proc., przy czym średnia luki watowskiej w UE to 15 proc. Szałamacha mówił także o spadku dochodów podatkowych o 3,2 proc., czyli 60 mld złotych. Minister wspomniał także, że na toksycznych opcjach walutowych polskie firmy straciły nawet 9 mld złotych. Minister Kamiński z kolei ujawnił, że w trakcie rządów PO-PSL inwigilowano uczestników legalnych zgromadzeń publicznych, podsłuchiwano dziennikarzy czy wsadzono agenta w środowisko Obrońców Krzyża.

Najciekawszy wydaje się fakt, że 10 maja 2010 roku do polskiej ambasady w Moskwie zgłosił się człowiek, który chciał przekazać polskiej stronie informacje na temat katastrofy Tu-154M.  – Osoba ta zadeklarowała chęć przekazania służbom możliwości dotyczących zamachu w Smoleńsku. Kierownictwo wywiadu podjęło decyzję o nieodebraniu tych informacji i przekazaniu tych informacji rosyjskiej FSB – poinformował Kamiński.

Poseł PO Andrzej Halicki audyt ocenia jako dowód na „rządy nieudaczników”- Nie ma żadnych danych, które mogłyby mnie szokować. Szokuje mnie natomiast niekompetencja. – mówi Halicki. W podobnym tonie wypowiada się Ewa Kopacz. – Nieudolna próba zakłamania dobrych ośmiu lat dla Polski. PiS oszukiwał w kampanii wyborczej, oszukiwali i teraz. Nie ma zgody na taki styl robienia polityki. Niech lepiej powiedzą co zrobili dobrego przez ostatnie sześć miesięcy – mówiła Kopacz. – To jest spektakl, nieudana odpowiedź na to co się działo na marszu w sobotę – denerwuje się z kolei Grzegorz Schetyna. – Jest to nerwowa odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości. Szczególnie chcą coś udowodnić. Spektakl jest kiepski, widać nie autentyczność całości – złości się Schetyna.

Szy/kresy.pl, wpolityce.pl, pch24.pl, radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net