15 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Australia: list otwarty do premiera w sprawie „homomałżeństw”

Przedstawiciele 38 kościołów i organizacji religijnych działających na obszarze Australii (Kościół katolicki, anglikański, liderzy głównych odłamów protestantyzmu, kościoły wschodnie, przedstawiciele judaizmu i islamu), skierowali list otwarty do premiera Tony’ego Abbotta.

Przywódcy religijni domagają się stanowcze, by nie zmieniano dotychczasowej definicji małżeństwa, zgodnie z którą jest ono związkiem mężczyzny i kobiety oraz trwa przez całe życie. Sygnatariusze listu powołują się przede wszystkim na dobro dzieci, którym tylko tak pojmowane małżeństwo pozwala wychowywać się przy matce i ojcu, co jest sprawą kardynalną dla ich prawidłowego rozwoju i tożsamości.

W liście przywołuje się wiele negatywnych doświadczeń z krajów, gdzie wprowadzone zostały zmiany prawne legalizujące tzw. „małżeństwa homoseksualne”. Wszędzie tam, gdzie wprowadzono takie rozwiązania, pojawiają się rozmaite szykany i represje prawne wymierzone w osoby fizyczne czy instytucje, które nie podzielają takiej wizji człowieka. Narusza się w ten sposób wolność sumienia, a także gwałci prawo rodziców do decydowaniu o wychowaniu swoich dzieci.

Australia jest krajem, gdzie od pewnego czasu trwa dyskusja na temat zalegalizowania tzw. ślubów homoseksualnych. Obecnie na poziome federalnym legalne są związki partnerskie osób tej samej płci.

Mug/pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net