Awantura o maskę w centrum handlowym w Zamościu. Zamiast atakować policjanta czepiającego się o maskę, należy złożyć zawiadomienie do prokuratury (WIDEO)

W centrum handlowym w Zamościu doszło do szarpaniny z policją. Mężczyzna zaatakował fizycznie policjanta, który zwrócił mu uwagę za brak maski. Napastnik jest znany policji.

32-letni mężczyzna i jego młodsza siostra usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjanta. Powodem – jak twierdzi policja na swojej stronie – było zwrócenie uwagi na brak maski. – 32-latek uderzył policjanta w głowę, a jego towarzyszka szarpała i popychała mundurowego. Napastnicy grozili też funkcjonariuszom pozbawieniem życia – informuje formacja.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Galerii Twierdza w Zamościu. Policjant i strażnik miejski zażądali od mężczyzny i kobiety zasłonięcie ust i nosa. Ci jednak, zamiast odmówić i ewentualnie potem zażądać danych do zgłoszenia możliwości nadużycia ze strony funkcjonariusza policji do prokuratury rejonowej, zaczęli obrażać i wyzywać policjantów. Policja podkreśla, że w tamtym momencie nie było nawet legitymowania tych osób ani nie mówiono o mandacie – oczywiście bezprawnym.

– Mężczyzna założył maseczkę, którą otrzymał od pracownika ochrony sklepu, jednak po wejściu do sklepu w kierunku funkcjonariuszy nadal kierowane były wulgaryzmy. W pewnym momencie rodzeństwo widząc oczekujących przed sklepem funkcjonariuszy szybkim krokiem ruszyło w ich kierunku. 32-latek rzucił się na policjanta próbując uderzyć go pięścią w twarz. W wyniku ataku napastnika policjant upadł na bramkę antykradzieżową. W czasie interwencji mundurowy kilkukrotnie został uderzony przez niego w głowę. Ponieważ 32-latek nie chciał się uspokoić i w dalszym ciągu był agresywny, został użyty wobec niego paralizator. Agresywna wobec mundurowych była również kobieta, która odpychała policjanta, szarpała go utrudniając przeprowadzanie interwencji.  Kobieta była nawet  siłą odciągana od mundurowego przez innego mężczyznę. Ponieważ prośby o zachowanie zgodne z prawem nie przyniosły rezultatu, wobec agresywnej 31-latki został użyty gaz – czytamy na stronie lubelskiej policji.

Rodzeństwo zatrzymano. Mężczyzna był już wcześniej notowany za znieważanie policjantów.

Prokuratura postawi zarzuty: Czynnej napaści na policjanta i strażnika miejskiego, znieważanie ich oraz kierowanie gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia w celu zmuszenia do zaniechania „prawnej czynności służbowej”. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Co ciekawe, policja podała na swojej stronie opinię, że to „osoby podatne na niesprawdzone czy wręcz fejkowe informacje pojawiające się w sieci na temat pandemii często bardzo emocjonalnie reagują najpierw na portalach w internecie a póżniej przenoszą swoje zachowanie w realnym życiu”, co jest już jawnym ideologicznym wtrętem. Wiemy bowiem, że to covidianie stosują chętniej przemoc i agresję. Swego czasu hitem internetu było nagranie, na którym kierowca autobusu komunikacji miejskiej który kopał mężczyznę bez maski w okresie na początku Wielkiej Histerii. Inną historią szokującą opinię społeczną była starsza kobieta, która napadła na dziecko bez maski wracające z dworu.

Oczywiście, napadanie fizyczne na policjanta jest bezcelowe i nie zachęcamy do takich niezorganizowanych wybryków. Natomiast można bronić samego siebie – oraz w pewnym stopniu zabezpieczyć innych – przed próbami terroryzowania nielegalnymi restrykcjami poprzez zażądanie (policjant nie ma prawa odmówić) podania danych policjanta w sposób zrozumiały i umożliwiający ich zarejestrowanie. Następnie – jeśli policjant grozi mandatem lub skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie – poinformować, że w razie tej czynności złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury rejonowej o możliwości popełnienia przez niego nadużycia. Często policjanci wówczas odpuszczają, ponieważ w razie stwierdzenia przez prokuraturę nadużycia, policjant podlega pod art. 231 kodeksu karnego. Poza konsekwencjami prawnymi, wiąże się to także z poważnymi problemami w pracy.

Co najważniejsze – należy takie zawiadomienie rzeczywiście złożyć. Gdy wśród mundurowych rozniesie się wiadomość, że społeczeństwo broni się przed ich terrorem poprzez skuteczne narzędzie, wówczas większość z nich zapewne porzuci tę praktykę, nawet pomimo rozkazów „z góry”.

policja.gov.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Awantura o maskę w centrum handlowym w Zamościu. Zamiast atakować policjanta czepiającego się o maskę, należy złożyć zawiadomienie do prokuratury (WIDEO)

 • 14 grudnia 2021 o 13:55
  Permalink

  podajecie tylko wersję policji nie musi być ona prawdziwa
  Napastnicy grozili też funkcjonariuszom pozbawieniem życia – czym gołymi rękami na broń?

  Policjant i strażnik miejski zażądali od mężczyzny i kobiety zasłonięcie ust i nosa – bezprawie i prowokowanie

  użycie śmiertelnej broni paralizatora wobec nieuzbrojonego to bandytyzm policji

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net