23 maja 2024
Wiadomości

Bantustan. Kolejny amerykański ambasador listownie strofuje przedstawicieli warszawskiego rządu, bo wie, że może

Ambasador USA w Warszawie Mark Brzezinski, czerpiąc wzorzec z poprzedniej ambasador Georgetty Mosbacher, wysłał list do przedstawicieli władz odgrażając się w kwestii sprawy wewnętrznej państwa.

Z listu amerykańskiego ambasadora wynika, że Waszyngton nie chce zmian procedowanych przez Sejm. Chodzi o „ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności”.

– W kontekście pracy polskiego Sejmu nad tą ustawą, chcę zwrócić Pani uwagę na naszą obawę, że z nowych przepisów mogą skorzystać pewne kraje, niebudzące zaufania, które mogą w ten sposób wzmocnić swoją obecność w Polsce – napisał Brzezinski w liście, który ujawniła „Gazeta Wyborcza”.

Według GW, może chodzić tu zarówno o Chiny jak i o Arabię Saudyjską.

Brzezinski odgraża się, że wejście w życie nowelizacji ustawy „mogłoby wpłynąć na działania Stanów Zjednoczonych, dwustronne relacje, działania NATO i przedsięwzięcia/operacje militarne na terenie Polski”. Dlatego „zaleca” Witek, by „by polski rząd rozważył wdrożenie konsultacji międzyresortowych [przeglądu międzyresortowego], w które włączone byłoby Ministerstwo Obrony Narodowej, we wszystkich umowach dotyczących wieczystej dzierżawy czy własności na obszarze infrastruktury krytycznej”.

List wysłano również do „szefów MON, MSZ, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelarii Prezydenta RP oraz Marszałka Senatu”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, gdy waszyngtoński przedstawiciel wysyła list z niejako pogróżkami dyplomatycznymi do władz w Warszawie. Wcześniej już zrobiła to ambasador Mosbacher.

Żadne poważne państwo nie pozwoliłoby na przebywanie u siebie ambasadora, który próbuje ingerować w wewnętrzne sprawy państwa. Jak widać po raz kolejny, III RP poważnym państwem nie jest.

onet.pl / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Ambasador Mark Brzezinski

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Bantustan. Kolejny amerykański ambasador listownie strofuje przedstawicieli warszawskiego rządu, bo wie, że może

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net