Barcelona: Wystawiono „poetyckie” bluźnierstwo

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Środowiska neofeministyczne w Barcelonie wystawiły bluźnierczy pokaz. Poetka Dolores Miguel przerobiła modlitwę Ojcze Nasz, w której wychwalała żeńskie organy płciowe oraz prawo do zabijania dzieci.

Dolores Miguel jest laureatką lokalnej literackiej nagrody „Premio Ciudad de Barcelona”. Trawestację modlitwy Ojcze Nasz, którą zaprezentowała, nazwała Madre nuestra (Matko nasza). Autorka przedstawiła część słów chrześcijańskiej modlitwy przy czym wulgarnie opiewała narządy płciowe i postulowała legalność mordowania nienarodzonych dzieci.

Na wystąpienie „poetki” zareagowali przedstawiciele barcelońskich struktur prawicowej Partii Ludowej, Fernández Diaz, którzy protestowali przeciw takim pokazom. „To, co usłyszałem, głęboko mnie zraniło”- napisał w mediach społecznościowych jeden z polityków. „Chodzi tu o szacunek. Z katolikami pozwalają sobie na wszystko, ale jednocześnie strzegą się przed zastosowaniem tak samo rozumianej wolności wobec innych, na przykład gdy chodzi o żarty z islamu” – dodał Diaz.

Bluźnierstwo skomentował także biskup Terrassy, José Ángel Saiz. – Ta poezja jest niewątpliwie bluźniercza. Jak długo będzie się jeszcze nadużywać cierpliwości katolików?– zapytał biskup. Wystąpienie skomentował także były burmistrz Barcelony Xavier Trias, określając je jako „instytucjonalny błąd”. Trias zaznaczył, że do takich bluźnierstw nie powinno dochodzić w ramach oficjalnych, przygotowanych przez miast uroczystości.

Po wyborach regionalnych, które odbyły się w 2015 roku, władzę w Barcelonie sprawuje lewicowa aktywistka Ada Colau. Colau należy do koalicji złożonej z populistycznej partii Podemos, Zielonych, a także katalońskich lewicowych nacjonalistów.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.