6 kwietnia 2024
Wiadomości

Bardzo nietypowe znalezisko pod maską. Pyton królewski w komorze silnika

W Zabrzu straż pożarna otrzymała wczoraj zgłoszenie o wężu pod maską samochodu. Na miejsce przybyli strażacy i weterynarz, który określił, że najpewniej jest to pyton królewski.

Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o wężu pod maską wczoraj przed godz. 7 rano. Znajdował się w komorze silnika samochodu zaparkowanego przy ul. Ciupki w Zabrzu.

– Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP Zabrze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu węża i przekazaniu zwierzęcia przybyłemu na miejsce weterynarzowi. Obecny na miejscu weterynarz określił, że najprawdopodobniej był to pyton królewski – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Co ciekawe, to nie jedyny wąż, którego ostatnio odnaleziono w nietypowym miejscu. W Lwówku Śląskim policja otrzymała w miniony weekend zgłoszenie o wężu pełzającym po ulicach miasta.

– Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ku swojemu zdziwieniu potwierdzili, że doszło do sytuacji opisanej przez osoby zgłaszające. Na jednym ze skrzyżowań mundurowi zauważyli dość egzotycznie wyglądającego gada, który pełzał sobie jak gdyby nigdy nic.  Z wyglądu nie przypominał on naszych rodzimych gatunków, które możemy spotkać na terenach naszego kraju. W trakcie czynności ustalono, że po lwóweckich ulicach przemieszczał się pyton królewski. Policjanci wraz z lekarzem weterynarii oraz strażakami w bezpieczny sposób odłowili węża i przekazali go w bezpieczne miejsce – podała policja.

Jak się okazało, również był to pyton królewski. Służby ustaliły właścicielkę gada, który uciekł z terrarium i przekazały jej go z powrotem.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net