Islandia: bankierzy ukarani

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Sąd Najwyższy w Islandii skazał kolejnych pięciu urzędników bankowych na karę więzienia. Wyroki wynoszą od dwóch do pięciu lat.  W sumie skazano 26 osób.

„Iceland Magazine” informuje, że Islandczycy postanowili ukarać bankierów za kryzys ekonomiczny. Są oni oskarżani o oszustwa i malwersacje. Sąd uznał, iż przez działalność bankierów Islandia znalazła się na skraju bankructwa. Przez ich poczynania kraj  został zmuszony do zaciągania długów i znalazł się na skraju przepaści.

Długi zaciągano wobec innych państw oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Islandczycy pozwolili bankom upaść. Kiedy to nastąpiło, szefowie banków zostali postawieni przed sądem.

Islandia to jedyny kraj na świecie, który  rozprawił się ze swoimi finansistami z taką skutecznością. Proces był możliwy z powodu zmiany islandzkiego prawa. Prezydent Islandii uważa, że jego kraj nie będzie podążał drogą, którą zachodnia Europa podąża od 30 lat. Państwo na wyspie odnotowuje od dłuższego już czasu znaczny wzrost gospodarczy.

Ptc/alexjones.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net