23 lutego 2024
WiadomościWojskowość

Beata Szydło: Mamy kandydata na szefa MON

Na dzisiejszej konferencji PiS, kandydatka na premier z ramienia Zjednoczonej Prawicy ogłosiła, że Jarosław Gowin będzie szefem tego resortu. Sam wywołany wygłosił krótki program wstępny, który mówił o priorytetach jego resortu.

Beata Szydło, odpierając pytania dziennikarzy na temat wypowiedzi Antoniego Macierewicza, nie podjęła tej retoryki. – To nie media, to nie PO będzie decydowała o tym, kto będzie tworzył mój rząd. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin – powiedziała. – Myślę że dosyć już zajmowania się przez polityków opcji aktualnie rządzącej kreowaniem rzeczywistości, której nie ma. Chce raz na zawsze uciąć spekulacje. 3 mln młodych ludzi chce wyjechać z Polski. PO próbuje narzucić pewien kształt, pewną retorykę kampanii wyborczej – oponowała.

Jarosław Gowin zapowiedział, że główną polityką resortu, który – jeżeli jego opcja wygra wybory- będzie polityka obronna. – Chcę, żeby armia była wsparta przez oddziały Obrony Terytorialnej – mówił. Wspomniał także o planowanym przez PiS programowym przekazaniu 2 proc. PKB dla armii jako minimum. Były minister sprawiedliwości za rządów PO podkreślił swój stosunek do obecnej sytuacji w Europie. Twierdził, że tocząca się wojna za wschodnią granicą i polityką proimigrancką UE to dla polskiej obronności wyzwanie i  najważniejsza kwestia.

Platforma Obywatelska od 2 dni zapowiada, że Antoni Macierewicz będzie szefem tego resortu. Stworzyła nawet spot na ten temat.

Podo/niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net