Będą sankcje wobec Korei Północnej

foto: pixabay.com
foto: pixabay.com

Wczoraj w USA została przyjęta ustawa o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Północnej. Jest to reakcja na program nuklearny, który wprowadził Phenian, i którego nie zamierza zarzucić. Barack Obama prawdopodobnie podpisze ustawę.

Senat poparł ustawę zdecydowaną większością głosów, z kolei w Kongresie za było 408 kongresmenów, a przeciw jedynie 2. Jak zapowiedział w czwartek Ben Rhodes, zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, administracja Obamy zgodziła się na zwiększenie sankcji. Ustawa została przyjęta niecały tydzień po incydencie z wystrzeleniem północnokoreańskiej rakiety balistycznej dalekiego zasięgu w kosmos. Phenian umieścił wówczas satelitę na orbicie okołoziemskiej.

Społeczność międzynarodowa nie ukrywa swych obaw co do zamiarów Korei Północnej. Według nich celem władz Phenianu jest przetestowanie rekiety zdolnej do transportowania broni atomowej. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu Korea Północna dokonała 4 podziemnych testów nuklearnych.

Sankcje zatamują środki finansowe dla Korei Północnej oraz dostęp do technologii potrzebnej do budowy głowic atomowych oraz rakiet dalekiego zasięgu. Ustawa zatwierdzona przez USA zakłada wykorzystanie 50 milionów dolarów na wspieranie programów pomocy humanitarnej oraz na wysyłanie programów radiowych na całą Koreę Północną przez najbliższe 5 lat.

– Ta ustawa jest przesłaniem dla reżimu w Korei Północnej, że musi się zreformować i odstąpić od programu broni nuklearnej – mówił Ed Royce, przewodniczący komisji spraw zagranicznych w Izbie Reprezentantów.

Joan/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.