Będzie jeszcze gorzej. Pierwszy raz ostrzeżenie III stopnia od upałów

pixabay

IMGW wydało po raz pierwszy w tym roku alarm trzeciego stopnia dla części kraju. Upały mogą zagrażać życiu i sięgać nawet 37 stopni.

Afrykańskie powietrze dotrze wkrótce do Polski i przez kilka dni będą panować w całym kraju upały. Najgorzej będzie w zachodniej i północno-zachodniej Polsce.

W środę w woj. zachodniopomorskim, lubuskim oraz północno-zachodnią częścią Dolnego Śląska temperatura będzie wahała się w granicach 34-36 stopni Celsjusza. W czwartek, kiedy nastąpi kulminacja upałów, na linii Zielona Góra-Słubice temperatura wyniesie 37 stopni w cieniu.

W piątek mogą również nadejść burze, których wcześniej nie należy się spodziewać. We wschodniej części kraju wciąż temperatura wyniesie ok. 30 stopni, zaś zachodzie zacznie się ochładzać.

W sobotę ma nadejść ochłodzenie, zaś niedziela może przynieść ponownie upały powyżej 30 stopni.

Alarm II stopnia będzie obowiązywać w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim oraz śląskim. Najgorzej będzie sytuacja wyglądać na Lubelszczyźnie, gdzie wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia. Po raz pierwszy tego lata IMGW zdecydowało się wydać to ostrzeżenie.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.