Będzie więcej patroli w pobliżu granicy z Niemcami

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Polska będzie wzmacniała straż graniczną na zachodzie, aby zapobiec przedostawaniu się do kraju nielegalnych imigrantów ze strony niemieckiej. Patrole będą odbywały się teraz częściej, nastąpi również wymiana informacji z niemiecką strażą graniczną.

Polskie samorządy są zaniepokojone zwłaszcza po informacji, że w Guben przy zachodniej granicy Niemiec umieszczono 600 imigrantów. – Potencjalne zagrożenie może przyjść z tamtego kierunku – uprzedza burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak. Mimo że w Gubinie nie było jeszcze żadnych poważnych zdarzeń z imigrantami w roli głównej, burmistrz poprosił o dodatkowy patrol straży granicznej, kontaktuje się również władzami Guben. Przejście w Gubinie jest nieczynne od czasu wejścia Polski do strefy Schengen.

Od listopada straż graniczna patrolująca granicę odkryła kilkanaście przypadków nielegalnego przekroczenia granicy. O całej sprawie poinformowała Irena Skuliniec, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Graniczne.  Zatrzymano imigrantów i wysłano ich z powrotem do Niemiec. Ochrona granic nie kończy się tylko na zachodzie, patrolowane są również inne tereny Polski.

Joan/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net