Będzie zmiana lokalizacji ŚDM?

foto: Facebook
foto: Facebook

Są spekulacje dotyczące lokalizacji Światowych Dni Młodzieży. Prawdopodobnie nie odbędą się  one w Brzegach pod  Wieliczką, a na Błoniach krakowskich. Teren jest tam łatwiejszy do zabezpieczenia oraz ewakuacji ludzi w razie ataku terrorystycznego podczas ŚDM. 

Wpływ na ewentualne zmiany miejsca spotkania młodzieży z Franciszkiem miały zamachy w Brukseli. Błonie krakowskie nie pomieszczą 2 mln zgromadzonych osób, ale za to ten teren jest łatwiejszy do zabezpieczenia. Z kolei Brzegi pod Wieliczką są nie lada igraszką. – Z jednej strony są bagna, z drugiej blokowiska i autostrada. W razie ewakuacji mogłoby dojść do katastrofy – poinformował funkcjonariusz odpowiedzialny za bezpieczeństwo ŚDM.

Nie wykluczone że te czynniki wpłyną na zmianę lokalizacji ŚDM. Zwłaszcza, że policja ma duże doświadczenie w zabezpieczaniu masowych imprez na Błoniach, gdzie niejednokrotnie odbywały się spotkania ze św. papieżem Janem Pawłem II oraz Benedyktem XVI.

Jednak wczoraj bp Damian Muskus poinformował, że nie będzie drugiej lokalizacji dla ŚDM, a Brzegi pod Wieliczką są jednym miejscem, gdzie pomieści się około 2 mln młodych. – Sądzę, że zmiana miejsca niczego nie zmieni. Jeżeli gdziekolwiek jest zagrożenie to niezależnie od tego, czy to będzie metro, lotnisko, pole, rynek wszędzie jest niebezpiecznie. Brzegi, moim zdaniem, nie są wcale miejscem wyjątkowo niebezpiecznym. Czy bezpieczniejsze są w takim przypadku Błonia? Nie. Trzeba mieć zaufanie do służb i osób odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i takie zaufanie mamy – twierdził biskup Muskus.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.