Belgia: eutanazja w służbie eugenice

foto: FreeImages.com
foto: FreeImages.com

W Belgii, gdzie eutanazja jest legalna, w ciągu ostatnich dwóch lat zamordowano około 4 tys. osób (sic!). Oprócz tego 124 z nich cierpiały na zaburzenia psychiczne i behawioralne.

Na początku miesiąca zaprezentowano raport Belgijskiej Komisji Federalnej. Wynika z niego, że coraz częściej z eutanazji korzysta się w celu zamordowania osób z zaburzeniami psychicznymi czy też cierpiących na demencję.

Zjawisko to wywołuje coraz mocniejsze reakcje nie tylko w środowiskach katolickich. Pod koniec ubiegłego roku grupa kilkudziesięciu specjalistów wezwała do zakazu poddawania tzw. eutanazji osób chorych psychicznie. Wskazywali przy tym młody wiek (20-30 lat) wielu osób uśmierconych „dzięki” belgijskiej służbie zdrowia.

Raport wskazuje również, że w latach 2014-2015 nieraz zabijano poprzez eutanazję osoby, które nie były śmiertelnie chore. Mowa o pięciu schizofrenikach oraz pięciu chorych na autyzm. Oprócz tego zabito osiem osób cierpiących na zaburzenia dwubiegunowe, 29 z powodu demencji (sic!) oraz 39 osób dotkniętych depresją.

CWIK/Pch24.pl

____________________________________

Chcesz dołączyć do ruchu przeciwko Unii Europejskiej? A może interesują Cię wydarzenia na Zachodzie Europy? Dołącz do nas! TUTAJ więcej informacji.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net