Belgia. Zawodowa instytucja zawiesiła kilkunastu lekarzy, bo ci odradzali pacjentom szprycę . Donieśli na nich inny medycy

Krajowa Rada Izby Lekarskiej (CNOM) w Belgii zawiesiła w ubiegłym roku 15 medyków, którzy odradzali pacjentom szprycowanie się preparatem na koronawirusa od wybranych globalnych koncernów. Preparat jest dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej warunkowo. Zawieszenia wynoszą od jednego miesiąca do dwóch lat.

Prezes CNOM Michel De Neyer w rozmowie z flamandzkim nadawcą radiowo-telewizyjnym VRT poinformował, że „lokalne oddziały CNOM rozpatrzyły w 2021 r. dziesiątki skarg na lekarzy, które najczęściej pochodziły od ich kolegów”.

– Niektórzy lekarze otrzymali ostrzeżenie lub naganę, ale 15 lekarzy zostało zawieszonych – zaznaczył i dodał, że „normalnie” donoszenie na siebie nawzajem nie jest traktowane jako „postawa koleżeńska”, ale rzekomo obecnie sytuacja jest „wyjątkowa”.

– Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wyraźnie pokazują, że dezinformacja prowadzi do zerwania zaufania, niższych poziomów szczepień i wyższych wskaźników infekcji – przekonywał De Neyer.

W tekście na stronie Polsat News nie poinformowano, czy lekarze ci odradzali wszystkim swoim pacjentom szprycowanie się czy tylko niektórym. Nie poinformowano także, czy ani jak argumentowano odradzanie przyjęcia eksperymentalnego preparatu.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net