Belgijski sąd skazał katolików za zachowanie przy życiu

foto: wikimedia commons
foto: wikimedia commons

Katolicki dom opieki dla osób starszych w Diest w Belgii został ukarany za odmowę eutanazji. Placówka będzie musiała wypłacić odszkodowanie za nieuśmiercenie jednej ze swoich pensjonariuszek.

W 2011 roku władze ośrodka w Diest nie zezwoliły swojej pacjentce na kontakt z lekarzem, gdyż zachodziło uzasadnione podejrzenie, że może on dokonać eutanazji. Wówczas 74-letnia kobieta, która cierpiała na nieuleczalną chorobę nowotworową, została zabrana przez rodzinę do własnego domu, gdzie podano jej śmiercionośny zastrzyk.

Sąd okręgowy w Louvain orzekł, iż zarząd placówki w Diest złamał prawo. Zasądził również wypłacenie rodzinie pensjonariuszki odszkodowania w wysokości 6 tys. euro. W uzasadnieniu wyroku napisano, że ośrodek nie miał prawa odmówić wykonania eutanazji, powołując się na sprzeciw sumienia.

W Belgii ustawa o tzw. samobójstwie wspomaganym obowiązuje od 2002 roku i jest najbardziej liberalna na świecie. Metropolita Mechelen-Brukseli, abp Jozef De Kesel, oświadczył, iż katolickie placówki służby zdrowia mają pełne prawo do udzielenia odmowy zarówno zabijania dzieci nienarodzonych, jak i osób chorych i starszych.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net