3 kwietnia 2024
Wiadomości

Belgowie wypuścili na wolność „matkę dżihadu”

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Fatima Aberkan, znana jako „matka dżihadu”, która została skazana przed czterema miesiącami na 15 lat pozbawienia wolności za związki z terrorystami, opuściła więzienie. Belgowie zwolnili kobietę powiązaną z islamskimi ekstremistami, uważaną za liderkę komórki terrorystycznej w Brukseli, z powodu bałaganu biurokratycznego i opieszałości sądów w ich kraju.

Fatimę Aberkan zwolniono z więzienia w piątek, ponieważ władze nie zdążyły, w ciągu ustawowych pięciu miesięcy, ustosunkować się do wniosku adwokata o unieważnienie decyzji sądu. Przez to kobieta niebezpodstawnie określana mianem „matki dżihadu” wyszła na wolność. Aberkan skazano bowiem za kontakty z al-Kaidą, ISIS oraz wpływowymi ekstremistami działającymi na terenie Syrii. – Ona ma dżihad pod skórą – mówił w lutym prokurator podczas jednej z rozpraw.

Dżihadystka pozostanie pod kontrolą belgijskich służb, które jednak nałożyły na nią pewne ograniczenia w poruszaniu się po kraju. Kobieta nie może opuszczać Belgii oraz wchodzić na teren brukselskiej dzielnicy Molenbeek, którą uważa się za siedlisko dżihadu w Europie. Aberkan musi również codziennie pojawiać się na komisariacie policji, a jej paszporty – belgijski i marokański – zostały skonfiskowane przez służby.

Służby od dawna przyglądały się 55-latce. Zarówno ona jak i jej dzieci przejawiały aktywność terrorystyczną. Jeden z jej synów zginął w walce jako islamista, a dwóch kolejnych należało do organizacji terrorystycznych. Fatima Aberkan wraz z dwiema córkami regularnie podróżowała do Syrii. Kobieta miała także kontakty z wieloma skazanymi za terroryzm islamistami. Istnieją również podejrzenia, że pomagała ona terrorystom z Paryża i Brukseli. Służby uważają również, że kobieta miała powiązania z Khalidem Zerkanim, który rekrutował dżihadystom młodych muzułmanów. Mężczyzna został w 2015 roku skazany na 12 lat więzienia.

Maj/pch24.pl, rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net