15 czerwca 2024
Wiadomości

„BESTIA ZE WSCHODU” zbliża się do Europy! Już niedługo drastyczna zmiana pogody

Brytyjska służba pogodowa Met Office poinformowała, że wkrótce w Europę uderzy „bestia ze wschodu”. Przyniesie ze sobą bardzo mroźną pogodę.

Met Office zajmuje się głównie pogodą w Zjednoczonym Królestwie. Jak poinformowano, w wyniku licznych zaburzeń stratosfery dochodzi do tzw. nagłych ociepleń stratosferycznych zaburzających wir polarny. W efekcie cała Europa może odczuć drastyczną zmianę pogody.

Nad kontynent nadciągnąć mogą wkrótce masy zimnego powietrza, które wywołają mrozy porównywalne z tymi z 2018 roku. Wówczas pod koniec zimy mrozy i śnieżyce pojawiły się w całej Europie, wywołując miejscami potężne szkody. Tylko w Zjednoczonym Królestwie straty wyrządzone przez burze wyniosły 1,2 mld funtów.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Szef prognoz długoterminowych Met Office, prof. Adam Scaife ocenił, że istnieje 80 proc. szansy na to, że w kolejnych tygodniach w stratosferze będzie dochodziło do dalszych zmian. Na przełomie lutego i marca mogą doprowadzić one do wywrócenia się aury na kontynencie.

Jak zapowiedziano, północna Europa będzie zmagać się z suchą, ale bardzo mroźną pogodą. Z kolei basen Morza Śródziemnego pozostanie ciepły, jednak wietrzny i deszczowy.

Synoptycy zapowiedzi Met Office traktują z dystansem. Zaznaczają jednak, że w zjawiska wpływające na wir polarny mogą w efekcie doprowadzić do powstawania zimnych wyżów na północy Europy. Spowodowałoby to mrozy także w Polsce. Z kolei im dalej na południe i wschód, tym więcej występowałoby opadów, głównie śniegu.

onet.pl

fot. ilustracyjne/fot. StockSnap/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net