USA nie przeproszą za „polski holokaust”

Jak powiedziała Marie Harf, rzecznik Departamentu Stanu, James Comey nie chciał przypisywać Polsce odpowiedzialności za holokaust. Nie udzieliła odpowiedzi czy Polska doczeka się przeprosin za wypowiedziane słowa.

Z oświadczenia Rzecznika Departamentu Stanu dowiadujemy się, że amerykańskie władze podziwiają wielu Polaków, Węgrów oraz innych mieszkańców okupowanej Europy za pomoc w ratowaniu Żydów.  Dodała również, że na Polaków spadła duża część barbarzyństwa narodowo socjalistycznych Niemiec.

Chodzi tutaj o kontrowersyjne wystąpienie Comey’a, które zostało wygłoszone 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a potem wydrukowane w dzienniku „Washington Post”. Powiedział, że m.in. Polacy i Węgrzy byli wspólnikami morderców z Niemiec.

Przedstawiciele polskich władz skrytykowali słowa szefa FBI, a ambasador USA w Polsce Stephen Mull został wezwany do MSZ. Grzegorz Schetyna, szef polskiej dyplomacji, oczekuje od władz USA, zamknięcia sprawy związanej z wypowiedzią Comey’a. Liczy również na przeprosiny, za wypowiedziane słowa.

Jgral/ tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net