Bez wiedzy, języka i pracy – imigranci pod lupą urzędników

foto: twitter.com/olo13jcb
foto: twitter.com/olo13jcb

Federalny Urząd ds. Imigracji w Niemczech przeprowadził badania dotyczące przebywających w tym kraju imigrantów. Wyniki ankiet potwierdzają to, co wiedzą wszyscy – przeciętny imigrant nie pracuje, nie zna niemieckiego i nie ma wykształcenia.

Młody mężczyzna bez ukończonej wyższej czy nawet średniej szkoły, nie mówiący po niemiecku, nie mający pracy – oto typowy imigrant przebywający w Niemczech. Badania Federalnego Urzędu ds. Imigracji potwierdziły fakty, którym usilnie starają się zaprzeczać zwolennicy imigracji, nazywając je uprzedzeniami. Przeciętny imigrant to absolwent gimnazjum, zaledwie 20 proc. ukończyło liceum, a tylko 18 proc. uczyło się na uczelni wyższej, i tak niekoniecznie ją kończąc. Co piętnasty imigrant nie skończył żadnej szkoły. Najlepiej wykształceni są Syryjczycy i Irańczycy, wśród nich jest najwięcej absolwentów uniwersytetów czy politechnik – osoby z dyplomami stanowią aż jedną trzecią tej grupy. Najsłabiej wypadli przybysze z Erytrei, Afganistanu, Pakistanu oraz krajów bałkańskich. Brakom w wykształceniu towarzyszy również nieznajomość języka. Zaledwie 2 proc. imigrantów mówi po niemiecku.

Badania potwierdziły również dostrzegają od dawna dysproporcję płci i wieku wśród imigrantów. Trzy czwarte przybyszów to mężczyźni, ponad dwie trzecie nie ukończyło 33 lat. Raport ujawnia także spadek liczby imigrantów, którzy chcą otrzymać azyl. W tym roku takich osób było ok. 200, dla porównania – 181 tys. przybyszów ubiegało się o azyl w samym październiku ubiegłego roku.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net