Bezczelność! Premier Johnson: Kiedy Polska jest zagrożona, jesteśmy zawsze gotowi pomóc

Premier Zjednoczonego Królestwa Boris Johnson na wspólnej konferencji z premierem III RP Mateuszem Morawieckim użył sformułowania, które odbiło się szerokim echem w Polsce. Jak przekonywał, „kiedy Polska jest zagrożona Wielka Brytania jest zawsze gotowa pomóc”.

Do zdarzenia doszło podczas wspólnej konferencji premierów. W czasie przemówienia Morawiecki mówił, że „Wielka Brytania dała dowód solidarności z Ukrainą, z Polską, z tą częścią Europy”.

– Celem politycznym Putina jest rozbicie NATO. Dlatego my musimy zdecydowanie pokazywać, jak bardzo jesteśmy spójny. Bo jesteśmy spójni. Pragnę podziękować w tym momencie polskim i brytyjskim żołnierzom – przekonywał premier Morawiecki.

– Tam, gdzie punktem odniesienia jest polityka imperialna, tam wszystko może stać się narzędziem agresji: gazociąg, imigranci, internet. Tego doświadczamy. Tu apel do naszych niemieckich sąsiadów, by oświadczyć jak najszybciej, że Gazociąg Północny nie będzie używany, jako element szantażu – dodał Mateusz Morawiecki.

– Rosja stawia przed nami alternatywę: albo będzie suwerenna Ukraina, albo będzie pokój i spokój. To fałszywa alternatywa, chcemy prawa państw do samostanowienia – kontynuował.

Następnie głos zabrał premier Johnson. Zaraz na początku użył sformułowania, które wśród wielu Polaków zdominowało całą resztę.

– Kiedy Polska jest zagrożona Wielka Brytania jest zawsze gotowa pomóc, podobnie jak Polska zawsze była gotowa pomóc nam – mówił brytyjski premier.

– 350 brytyjskich żołnierzy dołącza do 100 brytyjskich żołnierzy wysłanych do Polski zimą, w związku z kryzysem na granicy z Białorusią. Powinniśmy dążyć do deeskalacji i do tego, by przekonać Władimira Putina do wycofania się – dodał Boris Johnson.

Internauci przypomnieli ostatnie wielkie zdrady Zjednoczonego Królestwa z XX wieku, z naciskiem na wrzesień 1939 roku oraz oddanie Polski w sowiecką strefę wpływów podczas konferencji jałtańskiej. I ciężko się takiemu podejściu dziwić.

rp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net