15 kwietnia 2024
Wiadomości

Bezczelność. Wołyński negacjonista Melnyk w rocznicę krwawej niedzieli mówi o zbrodniach Niemiec i Rosjan

Andrij Melnyk, ustępujący ambasador Kijowa w Berlinie, który wkrótce będzie pracować w ukraińskim MSZ opublikował skandaliczny wpis. W rocznicę krwawej niedzieli zwrócił się do Polaków pisząc o zbrodniach niemieckich i sowieckich na Polakach w czasie II wojny światowej, milcząc zupełnie na temat zbrodni ukraińskich. Niektórzy oburzają się również na fakt, że wpis został zamieszczony po niemiecku.

– Drodzy polscy przyjaciele, w tę rocznicę chciałbym uczcić polskie ofiary drugiej wojny światowej. Polska ucierpiała w szczególny sposób podczas tyrańskich rządów nazistów i sowietów. Dziś nikomu nie możemy pozwolić na wbijanie klina między naród polski i ukraiński – napisał Melnyk na Twitterze.

Andrij Melnyk jest ustępującym ambasadorem Kijowa w Berlinie. Po jego skandalicznej wypowiedzi w niemieckim programie negującej ludobójstwo na Wołyniu i oskarżającej Polaków o rzekome mordy na Ukraińcach, pojawiła się informacja, że zostanie wycofany ze stanowiska. Jednak nie został zdymisjonowany, lecz awansowany. Wkrótce ma zacząć pracę bezpośrednio w ukraińskim MSZ.

Rząd warszawski zaś problem negacjonizmu wołyńskiego ignoruje, twierdząc, że publiczna wypowiedź ambasadora obcego państwa jest „prywatną opinią”. TUTAJ można przeczytać więcej informacji na ten temat.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net