Białystok protestuje przeciwko spektaklowi

foto: Facebook
foto: Facebook

Przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku o godz. 15 odbył się protest przeciwko spektaklowi „Biała siła, czarna pamięć”, który ukazuje miasto jako stolicę ksenofobii. Spektakl wyreżyserował Piotr Ratajczak na podstawie książki dziennikarza „Gazety Wyborczej” Marcina Kąckiego. 

Organizatorzy protestu uważają, że książka przedstawia Białystok jako polską stolicę neonazizmu, faszyzmu i ksenofobii. Dodają, że osoby wypowiadające się w książce kreują obraz miasta w kłamliwy sposób. – Nie będziemy dawali przyzwolenia na to, aby szkalować za pomocą takich książek czy sztuk wystawianych w teatrze Białystok na arenie ogólnopolskiej. Poprzez cały klimat wytworzony przez środowiska „Gazety Wyborczej” – środowiska lewackie próbują narzucać pewną wizję nietolerancyjności, rasizmu, ksenofobii dla mieszkańców i środowisk narodowych w naszym mieście. Natomiast prawda jest zupełnie inna. To właśnie w Białymstoku czy na Podlasiu od wieków prawosławni i katolicy żyją w zgodzie. To właśnie na Podlasiu mamy mniejszość tatarską, gdzie od stuleci nie ma pomiędzy nami żadnych zatargów – mówi Marcin Zabłudowski z Młodzieży Wszechpolskiej.

Premiera spektaklu „Biała siła, czarna pamięć” ma się rozpocząć o godz. 19 i jest finansowana z publicznych funduszy.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Białystok protestuje przeciwko spektaklowi

  • 6 września 2020 o 11:34
    Permalink

    Białystok nie protestuje, a tylko mała grupka ludzi, którzy nie widzą problemu rasizmu w naszym mieście i związanych z tym podpaleń mieszkań na tle rasistowskim. To ludzie ogarnięci nienawiścią do obcokrajowców, którzy nie robią nikomu krzywdy. Wstyd MW !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.