6 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Biennale w Wenecji – meczet w kościele

Tegoroczne Biennale w Wenecji w oryginalny sposób „uświetnili” Islandczycy. Organizując swój pawilon, postanowili zamienić kościół w meczet.

Wenecka świątynia Matki Bożej Miłosierdzia została czasowo zamieniona na pierwszy w tym mieście meczet. Swojego entuzjazmu nie kryją miejscowi wyznawcy islamu, twierdząc, iż gest ten uczyni więcej niż sto konferencji o dialogu kultur. Podobną opinię wyraził islandzki minister edukacji Illugi Gunnarson. Jego zdaniem, zamiana kościoła w meczet ma być zachętą do dialogu oraz przesłaniem przeciwko islamofobii.

Sprawa ma jednak „podwójne dno”. Meczet w katolickiej świątyni urządzono bowiem bez pozwolenia czy wręcz wbrew woli Kościoła. Budynek jest co prawda od 42 lat własnością prywatną, jednak nadal pozostaje katolicką świątynią. Użycie go do innych celów niż sprawowanie kultu wymaga zgody władz kościelnych. Organizatorzy Biennale zignorowali ten fakt i wystąpili nawet do władz diecezjalnych, aby w innych świątyniach móc organizować podobne przedsięwzięcia. Nie otrzymali na to zgody.

Islandzki minister, propagując „dialog” w stylu Państwa Islamskiego, postąpił jak niegdyś słynni „pożyteczni idioci”. Stalin nazywał tak ludzi, krzewiących bezkrytycznie idee komunizmu na Zachodzie. Stalina dawno już co prawda nie ma, ale idiotów – nie tylko na Islandii – ciągle nie brakuje.

Mug/pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net