29 listopada 2023
Wiadomości

Cmentarz Chowański w Moskwie – bijatyka imigrantów

foto: YouTube (Life - Novosti), "Бой на Хованском кладбище полная версия"
foto: YouTube (Life – Novosti), „Бой на Хованском кладбище полная версия”

Wczoraj na Cmentarzu Chowańskim w Moskwie doszło do bijatyki, w trakcie której użyto broni palnej. Zginęły trzy osoby a 26 zostało rannych; połowa odniosła rany postrzałowe, większość rannych jest w ciężkim stanie. Rosyjskie media podają, iż do bójki doszło między imigrantami z byłych republik radzieckich.

Moskiewska policja podaje, że uczestnicy zajścia, które trwało 15 minut, użyli do walki łopat i innych narzędzi oraz broni palnej, w tym automatów Kałasznikowa. W bijatyce uczestniczyło około 200 osób. Prawdopodobnie przyczyną całego zajścia był konflikt interesów pomiędzy firmami pogrzebowymi, obsługującymi pochówki na cmentarzu.

Przez całe popołudnie rosyjska policja przeczesywała dzielnicę Troicką i Nowomoskiewską w celu ujęcia uczestników zajścia. Kontrolowano także ruch samochodowy, ponieważ poszukiwano dwóch aut, którymi zbiegło kilku uczestników strzelaniny. Dwie spośród trzech osób, które zginęły w trakcie bijatyki zginęło pod kołami samochodu, którym uciekało trzech uzbrojonych mężczyzn. Policja próbuje ustalić ich dane personalne. Rosyjskie media podają, że pośród zatrzymanych znajdują się głównie imigranci z dawnych kaukaskich i środkowoazjatyckich republik ZSRR.

Szy/wpolityce.pl, polskieradio.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net