Bill Gates i George Soros łączą siły, by utrwalać propagandowy przekaz. Chcą utworzyć organizację, która będzie „walczyć z dezinformacją”. W tle klimatyści, lewicowi aktywiści i książę Harry Windsor

Amerykański portal „Big League Politics” poinformował o nieformalnym przymierzu, jakie zawarli Bill Gates i George Soros w kwestii „walki z dezinformacją”. Portal podkreśla, że w rzeczywistości chodzi o narzucanie i utrwalanie „jedynego słusznego” przekazu o ważnych sprawach zarówno w samych Stanach Zjednoczonych Ameryki jak również na całym świecie.

Portal bigleaguepolitics.com, powołując się na informację Josepha Vasqueza z „NewsBusters” podaje, że Komisja ds. Informacji Instytutu Aspen „jest finansowana przez miliarderów-oligarchów, takich jak Bill Gates i George Soros, w celu 'walki z dezinformacją'”. Współprzewodniczącą tej organizacji jest Katie Couric, doświadczona rzecznik mediów korporacyjnych.

– Vasquez zauważył, że „Couric niedawno zasugerowała podczas programu z gospodarzem HBO Billem Maherem, aby „odprogramować” ludzi należących do kultu byłego prezydenta Donalda Trumpa – czytamy na portalu.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

W komisji znajduje się również Rashad Robinson, prezes Colour of Change. Jest to organizacja wspierana finansowo przez Georga Sorosa, która lobbowała w sprawie zmiany finansowania wydziałów policji w USA.

Kolejną osobą w komisji Aspen Institute jest Chris Krebs, dyrektor Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury. Portal przypomina, że Krebs twierdził, iż wybory w USA były „najbezpieczniejszymi w historii” kraju, za co został publicznie skrytykowany przez wyższego urzędnika Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak podaje bigleaguepolitics.com, na Aspen Institute George Soros i Bill Gates przeznaczyli poprzez swoje organizacje duże sumy pieniędzy. Powołując się na publicznie dostępne w sieci dane, Fundacja Billa i Melindy Gatesów, Fundacja na Rzecz Promowania Społeczeństwa Otwartego oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego włożyły w Instytut Aspen prawie 102 mln USD (ponad 391 mln zł) w latach 2003-2020.

Portal zwraca też uwagę na kilka osób z komisji. Wśród nich wymienia „księcia Harrego”, czyli księcia Sussex Henryka Windsor. Kolejną osobą jest Kathryn Murdoch, współzałożycielka i prezes Fundacji Quadrivium, klimatystka. Fundacja ta jest współtwórcą lewicowej organizacji Democracy Works, która z kolei sformułowała strategię wyborczą Facebooka i Google w ubiegłym roku.

Jeszcze jednym wspomnianym członkiem komisji został były republikański kongresmen i przeciwnik Donalda Trumpa Will Hurd.

bigleaguepolitics.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.