1 grudnia 2023
Wiadomości

Biolog medyczny dr Witczak wyjaśnia reumatologa Fiałka, który rzucił ogólne hasła zachęcające do szprycowania dzieci

Lekarz reumatolog Bartosz Fiałek napisał na Twitterze dwa nieprecyzyjnie hasła, z których wynika, że Wspólny Komitet ds. Szczepień i Immunizacji miał wydać zalecenia dotyczące szprycowania dzieci. Dr Piotr Witczak, biolog medyczny i immunolog przytoczył dokument, o którym wspomniał ten pierwszy i wskazał, że jest inaczej.

– JCVI (komitet niezależnych ekspertów ds. szczepionek i immunizacji) wydał 2 zalecenia: 1. Szczepienia również u dzieci w wieku 12 – 15 lat. 2. III dawka szczepionek przeciw COVID-19 u każdego od 50. roku życia, jeżeli upłynęło minimum 6 miesięcy od zakończenia cyklu szczepień – napisał na Twitterze Fiałek, nie linkując jednak dokumentu, o którym mówi.

I nie dziwne, że tego nie zrobił, ponieważ takowego nie ma. Dr Witczak doprecyzował doniesienia Fiałka. – JCVI uważa, że „margines korzyści, jest uważany za zbyt mały, aby zalecić uniwersalny program szczepień”. O szczepieniu jedną dawką tej grupy wiekowej przeważyła opinia CMO powołująca się na „ograniczenie zakłóceń w edukacji” – wyjaśnił biolog medyczny i immunolog dr Piotr Witczak, linkując przy tym stanowisko JCVI i lekarzy naczelnych.

Specjalista podkreślił również, że „’zakłócenia w edukacji’ wynikają bardziej z procedur i decyzji politycznych niż zagrożenia epidemiologicznego”.

We wspomnianym stanowisku czytamy, że „w przypadku dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, które nie mają podstawowych schorzeń, indywidualne korzyści zdrowotne wynikające ze szczepień są nieco większe niż potencjalne znane szkody, ale margines korzyści jest uważany za zbyt mały, abyśmy mogli zalecić uniwersalny program szczepień”.

twitter.com / gov.wales

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net