17 maja 2024
Kościół i wiaraRodzinaWiadomości

Biskup Huonder zaatakowany za obronę rodziny

foto: Michael Beat, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Michael Beat, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Szwajcarski biskup Vitus Huonder podczas spotkania „Radość w wierze” w Niemczech,  w szczególności podkreślił rolę rodziny. Zwrócił także uwagę na aktualny problem związków homoseksualnych. Posłużył się przy tym fragmentami ze Starego Testamentu, za co został ostro skrytykowany przez homoseksualistów, ale także przez tzw. liberalnych katolików.

Szwajcarski hierarcha w swoim wykładzie zwrócił szczególną uwagę kwestię małżeństwa, seksualności oraz rodziny. W jego wypowiedzi znalazły się także fragmenty Starego Testamentu, m.in. z Księgi Kapłańskiej: „Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! (18, 22)” oraz „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli (20, 13)”.

Według duchownego, cytaty te „mogłyby wystarczyć, by nadać właściwy kierunek problemowi homoseksualizmu z religijnego punktu widzenia”. Podkreślił również, że słowa Pisma Świętego podają definicję małżeństwa i rodziny. Kategorycznie zaprzeczył tzw. różnorodności modeli małżeństwa i rodziny.

W niedługim czasie, po swoim wykładzie biskup Huonder został zaatakowany przez szwajcarską organizację gejowską Różowy Krzyż która zarzuca duchownemu atak frontalny oraz mowę nienawiści. Homoaktywiści chcą aby hierarcha stanął przed sądem. Do protestu włączyła się również organizacja „Dosyć” z Zurychu. W jej skład wchodzą różne grupy, które opowiadają się za zmianą nauczania Kościoła i jednocześnie deklarują się jako katolickie. Członkowie stowarzyszenia określili wypowiedź biskupa jako „skandal”. Przeciwko biskupowi opowiedział się również biblista i dominikanin – Adrian Schenker z Fryburga. Zarzuca Hhuonderowi „błędną i powierzchowną interpretację tekstów biblijnych”.

 Kaoch/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net