„Biskupi powinni bronić małżeństwa”

foto: StagiaireMGIMO - praca własna, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: StagiaireMGIMO – praca własna, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Podczas konferencji zorganizowanej w Ratyzbonie przez Forum Akademickie Alberta Wielkiego, biskup Rudolf Voderholzer wyraził swoje oczekiwania dla nadchodzącego synodu. Biskup ma nadzieję, że synod podejmie walkę z ideologią gender i stanie się motywacją do działania dla duszpasterzy.

Na konferencji w Ratyzbonie obecny był także Andreas Wollbold, prominentny monachijski teolog. Biskup Voderholzer wyraził swoje pragnienie, by ojcowie synodalni zaangażowali się w nowe formy przygotowania przedmałżeńskiego. – Kobiety i mężczyźni, którzy chcą zawrzeć ślub kościelny, potrzebują nowej formy przygotowania przedmałżeńskiego. Kilka rozmów z księdzem nie wystarczy, by obudzić i zakorzenić [w nich – red.] rozumienie głębokiego sensu sakramentu małżeństwa. Chodzi o to, by pary, które chcą zawrzeć swoje małżeństwo przed Bogiem, naprawdę pojmowały, jak chrześcijańskie małżeństwo odpowiada na ich egzystencjalną tęsknotę za spełnioną miłością – powiedział biskup.

– Gdy zamówiona jest już sala weselna, jest naprawdę za późno na prawdziwe, głęboko sięgające przygotowanie przedmałżeńskie. Piękno i prawda małżeństwa, w który to związek wkracza sam Bóg, muszą być przedstawiane młodzieży i młodym dorosłym już podczas przygotowań do bierzmowania i na lekcjach religii – kontynuował hierarcha.

– Właściwie przygotowanie do małżeństwa rozpoczyna się już w wieku dziecięcym, gdy mali ludzie doświadczają, jak bardzo bezpieczni i chronieni są we wzajemnej miłości swoich rodziców. Zaoferowanie takiego obszernego przygotowania do życia i małżeństwa jest wyzwaniem, które Kościół musi wziąć na siebie w nadchodzących dziesięcioleciach – dodał biskup Voderholzer.

Hierarcha ratyzboński mówił również o zagrożeniach gender. Ideologia ta chce zniszczyć płciową istotę człowieka do subiektywnej uznaniowości. Dlatego zależy biskupowi na tym, by ojcowie synodalni podjęli dyskusję na ten temat. Według niego, Kościół nie może pozwolić, by gender wniknęło w kampanię na rzecz odnowy rozumienia małżeństwa.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net