Błogosławiona Polka

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Matka Klara Szczęsna w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie została ogłoszona błogosławioną. W czasie beatyfikacji uroczyście wyniesiono jej relikwie oraz odsłonięto jej wizerunek.

Całej uroczystości przewodniczył kard. Angelo Amato. Kardynał Stanisław Dziwisz wobec legata kard. Angelo Amato ponawiał prośbę o beatyfikację matki Klary. Krótki życiorys błogosławionej przedstawiła s. Olga Ewa Podsadnia SłNSJ, postulator procesu beatyfikacyjnego. Z kolei legat papieski odczytał List Apostolski z decyzją papieża. Do prezbiterium trafiły relikwie bł. Klary Szczęsnej, które wniósł Michał, który został cudownie uzdrowiony za jej wstawiennictwem.

Relikwiarz zniesiony do prezbiterium ma kształt serca – symbolu duchowości zgromadzenia. Napisane są na nim: imię i nazwisko błogosławionej oraz lata jej życia. Relikwie błogosławionej trafią do ponad 40 wspólnot sercańskich oraz za granicę, m.in. na Jamajkę i do Boliwii.

Ludwika Szczęsna urodziła się 18 lipca 1863 roku w Cieszkach. Powołanie rozeznała podczas rekolekcji w Zakroczymiu, gdzie poznała o. Honorata Koźmińskiego. W 1885 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sług Jezusa. Najpierw posługiwała przez 8 lat w Warszawie, a następnie w Lublinie. 15 kwietnia 1894, wraz z jej duchowym kierownikiem, ks. Pelczarem, założyła nową rodzinę zakonną sióstr zakonnych – sercanek. Umarła 7 lutego 1916 r. w Krakowie, w opinii świętości, skończyła 53 lata.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net