Bodnar oficjalnie wzywa do nadania praw wyborczych Ukraińcom

Okres przechodzenia od „to fejknius i teoria spiskowa” do oficjalnego postulatu w ostatnich dwóch latach jest niezwykle krótki. Były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oficjalnie wzywa, by Ukraińcy mieszkający na stałe w Polsce otrzymali prawa wyborcze.

– Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele UE, powinni mieć prawo udziału w zbliżających się wyborach samorządowych – napisał na Twitterze Bodnar.

Zalinkował przy tym do swojego tekstu na stronie „Gazety Wyborczej”. – Jeśli nie będą mogli pójść do wyborów, to będą z nami żyli i mieszkali, ale zostaną postawieni w sytuacji milczenia – zaczyna swój tekst Bodnar, co sugeruje, że byłoby to coś niemoralnego czy złego.

Dalej opowiada – a jakże – ckliwą historię, w której pojawiają się śpiewy pieśni w języku ukraińskim i łzy wzruszenia Ukrainki w przedszkolu. Następnie przekonuje, że Ukraińcy powinni otrzymać prawa wyborcze, co jest rzecz jasna skandalicznym i głupim, ale już możliwym postulatem.

Postulat byłego RPO poparł m.in. Leszek Balcerowicz.

Niezwykle ciekawie w całości tej sytuacji wygląda wpis anonimowego konta na Twitterze, które już w połowie marca zapowiedziało taki obrót spraw, choć wówczas było to nazywane „teorią spiskową”.

– Pewnie najpierw dostaną jakiś specjalny status, osiedleńca czy coś w tym stylu a co za tym idzie prawo głosowania w wyborach lokalnych. A po chwili ułatwione zdobywanie obywatelstwa, a co za tym idzie prawa wyborcze. Pomyśl, milion-dwa nowych głosów. To zmienia wszystko – napisał 17 marca użytkownik Jordan Belfort.

Jak więc widać, prawie sprawdza się nowy, niedawno stworzony dowcip. „Co różni teorię spiskową od prawdy? Pół roku”. W tym przypadku zaś wystarczyły ledwie trzy miesiące.

twitter.com / wyborcza.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Bodnar oficjalnie wzywa do nadania praw wyborczych Ukraińcom

  • 27 czerwca 2022 o 12:05
    Bezpośredni odnośnik

    Tak właśnie rozpada się Polska. W rzędzie obcy agenci, prawa głosu dawać jeszcze osobą co żyją socjologicznie w latach 80-90 i mają gigantyczną korupcję i dla nich to nie problem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net