Boże Ciało – uroczyste obchody w całej Polsce

twitter.com/GoscWroclawski

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie świętem Bożego Ciała, zgromadziła polskich wiernych w rozlicznych procesjach eucharystycznych. Biskupi nie zapomnieli ważnej dla katolików kwestii ochrony życia.

Na wartość rzeczywistą i symboliczną procesji eucharystycznej wskazał w Koszalinie odprawiający uroczystą Mszę świętą biskup Krzysztof Włodarczyk. – W procesji idziemy za Chrystusem. Nie przed Nim, nie obok, lecz za Nim. Tak powinno wyglądać życie katolika: iść za Jezusem, słuchać Jego słów, naśladować Jego gesty – przypomniał hierarcha dodając, że przez procesję uświęcamy naszą rzeczywistość i codzienność. – Przeszliśmy przecież pomiędzy naszymi domami, miejscami pracy, a one stają się na ten moment świątynią, bo przebywa w nich Eucharystyczny Chrystus. Te miejsca nawiedzone przez Zbawiciela otrzymują pierwiastek świętości. Takie uświęcenie jest konieczne, bo bywa, że ludzie w tych miejscach mieszkający przeżywają wielkie problemy duchowe, materialne, w relacjach z innymi – podkreślił bp Włodarczyk.

 – Obecny pod postacią Chleba Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy wyrywali się z naszej codzienności i udawali się do kościołów i kaplic i tam w ciszy adorowali Tego, który „jest” – mówił z kolei abp Marek Jędraszewski w Krakowie. – W ten sposób my, jego mieszkańcy, dajemy wyraz naszej głębokiej i żarliwej wiary, iż w Najświętszym Sakramencie, pod postaciami Chleba i Wina, jest prawdziwie i realnie obecny Jezus Chrystus – przyznał arcybiskup, który poruszył również kwestię odpowiedzialności wyznawców Chrystusa za życie ludzkie i jego obronę. – Musimy być i czuć się odpowiedzialnymi za życie każdego człowieka – w tym za życie dzieci jeszcze nie narodzonych, które żyją pod sercami swych matek i które oczekują od nich serca przepełnionego miłością. Odnosi się to także do tych dzieci, które są dotknięte biologicznymi wadami. W imię eugeniki nie wolno nikogo pozbawiać życia! – nawoływał abp Jędraszewski. – Jest to sprawa nie tylko pewnej wrażliwości społecznej, która w odniesieniu do tych zagadnień nieustannie się, na szczęście, pogłębia w naszym Kraju. Jest to sprawa także naszego państwa, które musi jednoznacznie stanąć w ich obronie, a rodziców tych dzieci wspierać w ich trudach rodzicielskich i wychowawczych. Wolna, suwerenna i sprawiedliwa Polska, to Polska, która stoi na straży życia swoich dzieci. Wszystkich dzieci! – dodał hierarcha.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.