19 czerwca 2024
Wiadomości

Braun i Korwin-Mikke założą nowe ugrupowanie? „Nie wykluczam”-

– Nie wykluczam, że z kolegą Grzegorzem Braunem założymy partię – powiedział „Super Expressowi” Janusz Korwin-Mikke. Jeśli tak by się stało, poważnie podważyłoby to siłę Konfederacji Wolność i Niepodległość w Sejmie.

Konfederacja WiN ma w Sejmie 18 posłów. Może więc utworzyć klub, a nie jak dotąd tylko koło poselskie. Taka sytuacja wzmacnia z wielu powodów ugrupowanie.

Jednak liczba posłów może zmaleć. Jak się okazuje, Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun mogą utworzyć nowe ugrupowanie. Gdyby tylko posłowie Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna opuścili Konfederację WiN, ta utraciłaby możliwość tworzenia klubu i znowu byłaby tylko kołem poselskim.

Ponadto można przypuszczać, że za Korwin-Mikkem poszłoby kilku innych posłów z Nowej Nadziei.

– W takim scenariuszu, czyli poniżej 15 posłów, Konfederacja nie stworzyłaby klubu, zostałaby kołem. I o to chyba chodzi Korwinowi – przekonuje nieprzedstawiony z nazwiska członek Konfederacji, komentując w rozmowie z SE wypowiedź Korwin-Mikkego.

– Korwin-Mikke i Braun mogą rozbić Konfederację, bo jest dość wątła. Konfederacja ma 18 posłów, zabraknie czterech w tym Brauna, i nie ma klubu. Sądzę, że nazwiska Brauna i Korwina – Mikke wystarczą, żeby rozbić Konfederację i zaszkodzić władzom partii. W tym sensie spętają nogi dzisiejszej Konfederacji [cyt. oryg. – Kr] – powiedział „Super Expressowi” politolog prof. Kazimierz Kik.

– Do 12 listopada jestem lojalnym członkiem Konfederacji – powiedział Janusz Korwin-Mikke „Super Expressowi” zapytany o swoją polityczną przyszłość.

– Nie wykluczam, że stworzymy z kolegą Grzegorzem Braunem nową partię. Decyzje będą około pierwszego posiedzenia Sejmu, czyli 13 listopada – zaznaczył nestor polskiej prawicy wolnościowej.

se.pl / kontrrewolucja.net

fot. Fb/Konfederacja

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net