17 maja 2024
Wiadomości

Braun pozywa „Gazetę Wyborczą” i „Gazetę Polską”

Wczoraj cztery wnioski o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym złożył Grzegorz Braun. Rozprawy odbyły się dziś o godz. 13.00 i 14.00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Pozew dotyczy ukazania Brauna przez „Gazetę Wyborczą” jako faszysty. „Gazeta Polska” natomiast przedstawiła go jako agenta obcego państwa i sympatyka totalitaryzmów sowieckiego i postsowieckiego.

– Wnioski te dotyczą oszczerczych, kłamliwych, nieprawdziwych treści kolportowanych przez dwa ośrodki dezinformacji: „Gazetę Wyborczą” z jej portalem internetowym Gazeta.pl oraz „Gazetę Polską” z jej portalem internetowym Niezalezna.pl – poinformował Grzegorz Braun.

– Faszyzm i propaganda faszyzmu w naszym kraju jest przestępstwem szczególnie piętnowanym i ściganym, ponieważ to jest przestępstwo nie tylko kodeksowe, ale także konstytucyjnie wskazane jako niedopuszczalne. Stąd oskarżenie kogoś o propagowanie takich idei, takiego ustroju, jednoznacznie musi zmierzać do pełnej dyskredytacji wobec polskiej opinii publicznej – powiedział Braun odnosząc cię do zarzutów „Gazety Wyborczej” i portalu Gazeta.pl

Kandydat na prezydenta RP zarzuca również „Gazecie Polskiej” i portalowi Niezależna.pl przedstawienie go jako rzecznika rosyjskiej imperialnej racji stanu. Kandydat przypomina, że jego wcześniejsze filmy i wypowiedzi definiują go jako polskiego państwowca i patriotę o nastawieniu antysowieckim i antykolektywistycznym.

– Jestem monarchistą, nie jestem demokratą, a zatem wszelkie koncepty kolektywistyczne, ze szczególnym wskazaniem socjalizmu w jego wydaniu sowieckim, w jego wydaniu narodowo socjalistycznym niemieckim, a także i te ustroje, które w dobie kolektywistycznego totalitaryzmu pleniły się przez całe dwudziestolecie są mi z gruntu obce. Kojarzenie mojego światopoglądu i programu z jakimikolwiek ideami, które w popularnym obiegu kojarzone są z totalitarną instytucjonalizacją rozwiązań kolektywistycznych, to jest kłamstwo tak rażące, że może się go dopuszczać tylko albo człowiek, którego władze intelektualne byłyby skrajnie osłabione albo też łajdak – oznajmił Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun domaga się sprostowania i przeprosin od pozwanych mediów. Ma również nadzieję, że nagłośnienie tej sprawy uwrażliwi opinię publiczną na propagandę ze strony mediów takich jak „Gazeta Wyborcza” i „Gazeta Polska”.

Szy/PCh24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net