Braun uniewinniony w sprawie PKW

Grzegorz Braun został uniewinniony od zarzutu naruszenia „miru domowego” podczas okupacji siedziby Państwowej Komisji Wyborczej po wyborach samorządowych w listopadzie 2014 r.

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście z marca br., który uznał Brauna winnym zarzucanego mu czynu, skazując go na karę grzywny. Sąd Okręgowy uwzględnił apelację obrony Brauna. Obecnie prokuratura może złożyć kasację do Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, że po wyborach samorządowych w siedzibie PKW znalazła się grupa osób, w tym także Braun, które żądały m.in. natychmiastowej dymisji członków PKW w związku z przedłużającym się liczeniem wyników wyborów. Wezwana przez administratora policja usunęła osoby z budynku, zatrzymując 12 z nich. Postawiono im zarzuty „naruszenia miru domowego”. Znany reżyser nie przyznał się do winy.

Obrona wnosząc do Sądu Okręgowego apelację twierdziła, że nie można mówić o popełnieniu przez Brauna przestępstwa, skoro przepis o „mirze domowym” ma zastosowanie w przypadku lokali prywatnych. Ponadto do opuszczenia sali wzywała „osoba nieuprawniona” – szef ochrony Kancelarii Prezydenta, a nie osoba z PKW. Sąd Okręgowy rozpatrując apelację przychylił się do wniosku obrony, zarzucając sądowi I instancji m. in. brak prawidłowej oceny zachowań oskarżonego.

Mug/rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.