Brawurowa akcja CBŚP

foto: YouTube (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), "Zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie"
foto: YouTube (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), „Zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie”

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w Warszawie trzech wyjątkowo niebezpiecznych podejrzanych, poszukiwanych przez Interpol. Akcja była wynikiem współpracy m.in. z FBI oraz amerykańską antynarkotykową agencją DEA. Zatrzymani to dwóch Jordańczyków oraz obywatel Izraela.

Trzech podejrzanych o handel narkotykami na wielką skalę oraz pranie brudnych pieniędzy zostało schwytanych dzisiaj w stolicy. Do policyjnej akcji doszło w restauracji w Alejach Ujazdowskich, co spowodowało tymczasowe zamknięcie tej ulicy. W sprawie mężczyzn wystawiona została tzw. czerwona nota Interpolu – to znaczy, że uznano ich za wyjątkowo niebezpiecznych, groźnych przestępców (taką samą notą obciążony był m.in. schwytany niedawno Kajetan P.). Jordańczycy i Izraelczyk planowali najprawdopodobniej zakup aż 50 kilogramów kokainy.

Akcja przebiegała dość spektakularnie (świadkowie mówią o strzałach i wybuchach), lecz szybko i sprawnie. Całe zatrzymanie trwało ok. kwadransa, lecz by do niego doszło, polskie służby przez długi czas współpracowały z Amerykanami z FBI i DEA. Również w USA zatrzymano osoby zamieszane w proceder handlu narkotykami. Schwytani w Polsce przestępcy trafią najpewniej do Stanów, wszczęto bowiem już procedurę ekstradycyjną w ich sprawie.

MGOT/wp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net