Breivik wygrał proces z władzami Norwegii

foto: /twitter.com/AdamRakszawski
foto: /twitter.com/AdamRakszawski

Pobłażliwość tzw. obrońców praw człowieka doprowadzona do absurdu – sąd uznał, że Anders Breivk, który zamordował 77 osób, był ofiarą „nieludzkiego traktowania” w więzieniu. Do objawów owego „nieludzkiego traktowania” zaliczono przetrzymywanie Breivika w pojedynczej celi.

Niesmaczne obiady z mikrofalówki, kawa tylko raz dziennie, a nawet zakaz publikacji ogłoszenia matrymonialnego – to, zdaniem sędziego, który wydawał wyrok w sprawie przeciwko Norwegii, dowody na „nieludzkie traktowanie” Breivika. Podstawowym argumentem, który ostatecznie przechylił szalę, była izolacja Norwega. Morderca przebywał w pojedynczej celi i miał zakaz kontaktowania się z innymi więźniami. Zdaniem sądu w Oslo pięć lat izolacji dla człowieka, który zabił prawie 80 ludzi, to „pogwałcenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”. Brevik skarżył się również, że służby więzienne rzekomo czytają jego korespondencję, jednak sędzia odrzucił ten argument.

Należący do wolnomularskiego stowarzyszenia, w którym posiadał stopień „mistrza” Anders Behring Breivik dokonał w lipcu 2011 r. dwóch zbrodni. Pierwszy atak wymierzony był w siedzibę premiera Norwegii, zginęło wówczas 8 osób. Drugi miał miejsce na wyspie Utoya podczas zlotu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. Breivik zabił wówczas aż 69 osób i ranił ponad 30, strzelając z karabinu maszynowego. Sąd skazał mordercę na 21 lat pozbawienia wolności, co jest najwyższym wymiarem kary w Norwegii. Sam Breivik przyznaje się do dokonania zbrodni, lecz nie uważa, by była ona przestępstwem.

MGOT/wpolityce.pl, rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.