Brexit jest realny? Brytyjczycy nie chcą być w UE

foto: Pixabay (edytowane)
foto: Pixabay (edytowane)

Trzy sondaże w kwestii pozostania bądź opuszczenia Unii Europejskiej okazały się miażdżące: większość Brytyjczyków jest jednak za Brexitem. Za dwa tygodnie w Wielkiej Brytanii odbędzie się referendum dotyczące dalszego członkostwa tego kraju w UE.

Firma ICM, internetowy serwis badania rynku YouGov oraz stacja telewizyjna ITV – te trzy źródła przeprowadziły w sieci sondaże odnośnie opinii Brytyjczyków o Brexicie. Opublikowane w poniedziałek wyniki różnią się, lecz we wszystkich przypadkach szala przechyla się na korzyść przeciwników pozostania w UE. W ankiecie ICM wyjścia z Unii chce 53 proc. ankietowanych, w pozostałych przewaga jest nieco mniejsza. Oznacza to, że w referendum, które już za 18 dni odbędzie się w Wielkiej Brytanii, obywatele mogą uznać, iż nie chcą dłużej być w Unii.

Premier David Cameron porównał decyzję o opuszczeniu Unii do „podłożenia bomby pod naszą gospodarkę, której lont, co najgorsze, sami podpalamy”. YouGov stara się przekonywać, że jedynie osoby niewykształcone i starsze chcą wyjścia z UE. W niedzielnym wywiadzie były premier John Major oświadczył, że jest wręcz wściekły, ponieważ jego zdaniem Brytyjczycy poddani są dezinformacji i stąd popularność Brexitu. Innego zdania jest były burmistrz Londynu Boris Johnson. – Wartość funta zależy od siły gospodarki, a ta będzie silniejsza poza Unią Europejską. W dłuższej perspektywie dobrze na tym wyjdziemy – przekonuje polityk.

MGOT/rp.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net