Nauczycielka zwyzywana przez uczniów za brak chusty

foto: Freeimages.com
foto: Freeimages.com

Ucząca w jednej z brytyjskich szkół Toshiba Hussain została nazwana przez muzułmańskiego ucznia „szmatą”, ponieważ nie nosi chusty. Jak sama przyznaje, takie sytuacje nie są rzadkością, a chłopcom zdarza się bić koleżanki, które nie zakrywają głowy.

Toshiba Hussain rozmawiała o sytuacji w brytyjskich szkołach z Trevorem Phillipsem, dawnym szefem Komisji ds. Równości i Praw Człowieka. Okazuje się, że uczniowie nie szanują zarówno swoich koleżanek, jak i nauczycielek. – Jeden z chłopców, dziewięciolatek, powiedział do mnie: Czemu pani nie zakrywa głowy? Tylko szmaty nie zakrywają głów! – wspomina pani Hussain. To nie pierwszy przypadek, gdy muzułmańscy uczniowie zachowują się agresywnie w stosunku do kobiet oraz dziewczynek. Pani Hussain przyznaje, iż chłopcy podchodzą także często do dziewczynek, które nie mają chusty, po czym biją je po głowie. Zdaniem nauczycielki uczniowie naśladują w prostej linii zachowania mężczyzn w swoich domach, a atmosfera w szkole przypomina pani Hussain rzeczywistość z książki Orwella. – Ci chłopcy zachowywali się jak Policja Myśli! – opowiada kobieta.

Obecnie w Wielkiej Brytanii żyją trzy miliony muzułmanów, z których połowa urodziła się poza granicami Europy. Szacuje się, że liczba ta wkrótce wzrośnie. Jak przyznaje David Goodhart z Policy Exchange, są miejsca, gdzie dzieci brytyjskie stanowią w szkole mniejszość, a poza szkołą muzułmanie rzadko integrują się z rdzennymi Brytyjczykami. Goodhart dodaje, iż trudno nie zgodzić się z wynikami ankiety Channel Four, która wstrząsnęła Wielką Brytanią. W badaniach przeprowadzanych na zlecenie telewizyjnej stacji około połowa brytyjskich muzułmanów opowiedziała się za karaniem homoseksualizmu i legalizacją poligamii, a co czwarty ankietowany deklarował chęć zastąpienia prawa przepisami szariatu (TUTAJ).

MGOT/express.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net