Brytyjski filantrop ratuje chrześcijan

foto: freeimages.com
foto: freeimages.com

Sir Arthur G. Weidenfeld wspiera misję ratunkową chrześcijan z Bliskiego Wschodu przed prześladowaniem ze strony dżihadystów z Państwa Islamskiego. Urodzony w Wiedniu 95-letni Weidenfeld wyraża w ten sposób chrześcijanom wdzięczność za swoje ocalenie.

W 1938 roku przybył z Austrii z transportem żydowskich dzieci na Wyspy Brytyjskie i tym samym uniknął śmierci z rąk hitlerowców. Weidenfeld zamierza finansowo wspierać akcję przesiedlenia do Europy 2 tys. chrześcijańskich rodzin z Syrii i Iraku, zagrożonych prześladowaniami islamskich bandytów. Pierwsza grupa 150 syryjskich chrześcijan przybyła do Warszawy 10 lipca, na zaproszenie polskiego rządu. Dzięki m.in. finansowemu wsparciu Weidenfelda będą mogli znaleźć u nas nową ojczyznę.

Jak donosi brytyjski „The Times”, akcja spotkała się także z niechęcią. Prezydent USA Obama odmówił swego poparcia, ponieważ uznał, że misja dotyczy zagrożonych chrześcijan i nie obejmuje innych zagrożonych przez ISIS mniejszości religijnych, w tym muzułmanów.

W rozmowie z „The Times” Weidenfeld broni projektu. – Nie mogę ratować całego świata, ale jest to szczególna szansa dla Żydów i chrześcijan. Inni mogą coś zrobić dla muzułmanów – powiedział gazecie. Warto też dodać, że muzułmanie są cały czas ściągani przez Unię Europejską dziesiątkami tysięcy.

Mug/idziemy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net