Brytyjski portal: MH-17 został zestrzelony przez Rosjan

foto: YouTube
foto: YouTube

Zdaniem brytyjskiego portalu Bellingcat.com, w zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych, który spadł na teren Ukrainy ubiegłego roku, brali udział rosyjscy żołnierze. Wątek zbada holenderska prokuratura.

Założyciel strony Eliot Higgins poinformował o swoim prywatnym śledztwie w sprawie zestrzelenia samolotu, w którego wypadku zginęło prawie 300 osób. Brytyjczyk powiedział podczas telewizyjnego wywiadu, iż jego zdaniem w zdarzeniu brali udział rosyjscy żołnierze. – Ludzie przebywają w różnych miejscach w różnym czasie. Robią zdjęcia, które można wykorzystać do stworzenia obrazu tego, co działo się na ziemi. Nasza praca polegała na tym, by stworzyć rejestr działań takich osób, które albo twittowały o tym co robią, albo wstawiały zdjęcia na Instagram – twierdzi Higgins.

– Przeanalizowaliśmy te informacje i znaleźliśmy profile tych osób w mediach społecznościowych. Byliśmy więc w stanie odtworzyć oddział – kto był jego członkiem, kto był dowódcą, kto zarządzał wystrzeleniem pocisków rakietowych, kto był w konwoju kierującym wyrzutnią rakietową, z której strzelano do MH17 – dodał Brytyjczyk. Jego zdaniem zamieszani w zestrzelenie boeinga mundurowi służą w 53 brygadzie wojsk przeciwlotniczych. Holenderska prokuratura, która zajmuje się badaniem przyczyn katastrofy samolotu MH017, zadeklarowała, iż zbada ten wątek.

MGOT/interia.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.