„Burdy na Marszu Niepodległości”

Takie bzdury pojawiły się na rosyjskich portalach. Oprócz tego, za Bugiem podaje się mocno zaniżoną liczbę uczestników Marszu organizowanego przez nacjonalistów.

foto: Redakcja Kontrrewolucja.net
foto: Redakcja Kontrrewolucja.net

„Starciami z policją zakończył się Marsz Niepodległości w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 25 tys. osób, zaś wśród nich przedstawiciele radykalnych ruchów oraz piłkarscy fanatycy. Akcja odbyła się pod hasłem >>Polska dla Polaków<<” – czytamy na rosyjskim portalu vesti.ru, który powołuje się na telewizję „Rosja 24”. „Na miejsce zamieszek przyjechały brygady pogotowia ratunkowego oraz policja” – czytamy w dalszej zmyślonej relacji.

Nie mogło zabraknąć także powołania się na przeszłe wydarzenia. „Marsze nacjonalistów w święto niepodległości odbywają się w Polsce co roku. I praktycznie zawsze kończą się bijatykami i starciami z policją. W 2013 roku Marsz przechodził koło ambasady Rosji. Wtedy radykałowie obrzucili terytorium przedstawicielstwa dyplomatycznego petardami, butelkami i kamieniami, podpalili policyjną budkę oraz próbowali wyważyć bramę. Tego roku trasę demonstrantów zmieniono i odbył się on daleko od rosyjskiej ambasady” – czytamy na vesti.ru.

Niewiele lepiej przedstawiły sytuację ukraińskie media. Podkreślają brak burd, niemniej jeszcze bardziej zaniżają liczbę uczestników Marszu. „Na zorganizowanym przez nacjonalistów Marszu Niepodległości w Polsce brzmią antyislamskie, antyradzieckie i antyeuropejskie hasła. Nie było poważnych starć między policją a 15 tys. uczestników” – czytamy na ukraińskim portalu espreso.tv, który powołuje się na… „Gazetę Wyborczą” (sic!).

Na Marszu Niepodległości – wg różnych szacunków – szło od 70 tys. do 100 tys. osób. Po raz pierwszy od kilku lat nie doszło do żadnych zamieszek. Trzeba też podkreślić, że wiele wskazuje na to, że starcia w poprzednich latach były efektem prowokacji służb.

CWIK/Kontrrewolucja.net

tłum: Alina Neczyporenko

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net