4 marca 2024
Wiadomości

Burki zamiast burków – muzułmanie kontra psy

foto: Magdalena Gotowicka/Kontrrewolucja.net
foto: Magdalena Gotowicka/Kontrrewolucja.net

Wyznawcy islamu po raz kolejny starają się narzucić Europie swoje normy kulturowe. Tym razem muzułmanom przeszkadzają… psy. Czworonogi są niemile widziane w środkach transportu, na lotniskach czy innych miejscach publicznych (nawet, gdy są to psy asystujące niepełnosprawnym). Niektórym przeszkadza nawet ich obecność w reklamach.

W kulturze Zachodu pies to przyjaciel człowieka, symbol wierności, często także czworonożny pomocnik policjanta, niewidomego, strażnika. Dla muzułmanów jednak jest zwierzęciem nieczystym – niemal tak samo, jak świnia – stąd coraz częstsze incydenty związane z islamskimi mniejszościami sprzeciwiającymi się psom w europejskich miastach. Holenderski polityk tureckiego pochodzenia, Hasan Küçük, nie tylko sprzeciwił się propozycji radnych, by Haga stała się miastem bardziej przyjaznym dla czworonogów, ale wręcz zaproponował, by w ogóle uniemożliwić mieszkańcom metropolii posiadania psów. Powołał się przy tym na rzekome dręczenie zwierząt, którym według niego miałoby być trzymanie psa w mieście.

W hiszpańskiej Leridzie muzułmanie stanowiący 20 proc. ludności zażądali od miejscowych władz „uregulowania obecności psów w przestrzeni publicznej” tak, by nie obrażała ona wyznawców Mahometa. Ratusz odmówił zmian w prawie – dziwnym trafem, drastycznie wzrosła wówczas liczba zatrutych czworonogów.

W Wielkiej Brytanii ustanowiono przepis, który zabronił policyjnym psom zbliżania się do pasażerów na lotnisku. Szkolone zwierzęta moją jedynie obwąchać bagaże, ponieważ muzułmanie nie życzą sobie, by dotykało ich „nieczyste stworzenie”. W Anglii i Norwegii zdarzało się nawet, iż osoby niewidome z psami-przewodnikami były wypraszane z taksówek bądź autobusów, ponieważ kierowca był muzułmaninem lub obawiał się reakcji innych pasażerów-muzułmanów. Psy asystujące są także niemile widziane w sklepach, z tego samego powodu.

Miejscami dochodzi do sytuacji graniczących z absurdem, jak ta w Szkocji, gdy miejscowe władze przeprosiły za „obelżywe” wykorzystanie w kampanii społecznej wizerunku owczarka niemieckiego. Z kolei starsza Francuzka, poszukująca pracownika do pomocy w domu, została oskarżona o dyskryminację. Kobieta w ogłoszeniu zaznaczyła, iż oferta nie jest skierowana do ortodoksyjnych muzułmanów ani alergików, ponieważ w gospodarstwie znajduje się malutki piesek.

MGOT/gatestoneinstitute.org

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net