Burmistrz Miasteczka Śląskiego zlikwidował kilka przejść dla pieszych „w odpowiedzi na bzdurne przepisy dające pieszym pierwszeństwo”

Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego poinformował, że „w odpowiedzi na bzdurne przepisy dające pieszym pierwszeństwo przed pojazdami” zlikwidowano na jednym z osiedli pięć przejść dla pieszych, jednocześnie zwiększając liczbę miejsc parkingowych. W komentarzach miała miejsce burza.

– W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).A w Miasteczko Śląskie – dobry kierunek na Osiedlu zlikwidowaliśmy 5 przejść dla pieszych w odpowiedzi na bzdurne przepisy dające pieszym pierwszeństwo przed pojazdami – napisał na Facebooku burmistrz Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło.

– Jednocześnie zwiększyliśmy liczbę miejsc parkingowych – dodał.

Internauci oszaleli z nienawiści. Pojawiło się nawet kilka hejtujących tekstów, ponieważ burmistrz nie wpisuje się w trend zwalczania kierowców, przy jednoczesnym większym narażaniu pieszych na niebezpieczeństwo, ale działa w sposób racjonalny.

– Nie ma to jak przyznanie się publicznie ze jest się dzbanem – napisał Tymon. – Zwiększ pan jeszcze dozwoloną prędkość do 150km/h, a najlepiej wyburz cały ten swój grajdoł pod parking i samozatrudnij się tam na ciecia – napisał Marian. – Bardzo bolało jak upadał pan na ten zakuty łeb? – zapytała Regina. – Co za buc skończony – twierdzi Marek.

Pojawiły się także jednak reakcje pozytywne. Wśród nich poseł Artur Dziambor.

– Proszę przyjąć moje najszczersze wyrazy uznania. W czasie, w którym Antysamochodzizm staje się nową religią włodarzy wielu polskich miast, Pokazał pan, że nie wszyscy stracili zdrowy rozsądek. W mojej ukochanej Gdyni kierunek jest niestety odwrotny – napisał w komentarzu posta poseł Dziambor.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net