To nie była pomyłka! Uzbrojeni w broń automatyczną policjanci poszli po… obrońcę życia! (WIDEO)

W sobotę wieczorem w Gdyni miało miejsce najście policji na mieszkanie regionalnego koordynatora Fundacji Pro-Prawo do Życia. Dwóch funkcjonariuszy uzbrojonych w broń automatyczną, weszło na posesję i zaczęło wypytywać sąsiadów mieszkających w tym samym budynku o Macieja Wiewiórkę.

Jeden z sąsiadów, zdając sobie sprawę, że w mieszkaniu spała już dwójka dzieci, z czego młodsze ma dopiero dwa lata oraz że przebywa tam żona koordynatora będąca w zaawansowanej ciąży, poinformował działacza Fundacji o pojawieniu się funkcjonariuszy, dzięki czemu ten zdążył wyjść z mieszkania, tym samym zmuszając policję do przeprowadzenia interwencji na zewnątrz.

– Policjanci podejmujący czynności zachowywali się nerwowo i agresywnie, próbując zastraszyć działacza i uniemożliwić nagrywanie interwencji. Gdy to nie przyniosło efektów, postanowili go wylegitymować oraz próbowali przekonać do przestawienia samochodu w inne miejsce. Równocześnie nie potrafili podać jakiejkolwiek podstawy prawnej swoich działań. Na pytanie o podstawę legitymowania, funkcjonariusz podał że „legitymuje na podstawie legitymowania”, natomiast jako podstawę interwencji, że działacz ma przestawić pojazd, ponieważ mimo że stoi zgodnie z prawem, to w tym miejscu się komuś nie podoba – czytamy na stronie stopaborcji.pl.

Fundacja Pro przypomina, że „podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu tego roku, gdy policja bezprawnie weszła do mieszkania działaczek antyaborcyjnych z Rumi, prywatnie sióstr Macieja Wiewiórki”. – Wbrew zapewnieniom Komendanta Głównego Policji, policja wciąż szykanuje obrońców życia, przez zakładanie w kółko bezpodstawnych spraw sądowych, gnębienie wyrokami nakazowymi, ciągłe przesłuchania, utrudnianie i rozbijanie legalnych zgromadzeń, a nawet nachodzenie działaczy w ich domach. Pozostaje pytanie, jak długo jeszcze policja zamiast pilnować porządku, będzie pełniła rolę cenzora debaty publicznej, zamykającego usta tym, którzy nie boją się mówić o niewygodnej prawdzie – informują obrońcy życia.

Jak widać, w kwestii nienarodzonych dzieci i ich obrońców wiele się nie zmieniło od czasów rządu Platformy Obywatelskiej.

stopaborcji.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net