10 czerwca 2024
Wiadomości

Były minister zdrowia będzie zeznawał. Chodzi o wyłudzenie kilkunastu mln euro za fikcyjne maseczki

Były minister zdrowia w rządzie Angeli Merkel Jens Spahn będzie zeznawał w sprawie wyłudzenia kilkunastu milionów euro za fikcyjne maseczki od resortu.

Proces rozpoczął się w poniedziałek w sądzie okręgowym w Osnarbruck. Dotyczy przedsiębiorcy, który miał oszukać niemieckie ministerstwo zdrowia oraz zniesławić byłego ministra Jensa Spahna.

Przedsiębiorca miał skontaktować się w pierwszym roku Wielkiej Histerii z ministerstwem za pomocą pośrednika. Pośrednik miał działać „w dobrej wierze”. Przedsiębiorca zaproponował zaś sprzedaż masek ochronnych FFP2 i FFP3 za 42 mln euro.

Niemiecki biznesmen oczekiwał również zaliczki w wysokości 17 mln euro. Ostatecznie jednak na jego konto nie wpłynęły żadne środki. O sprawie poinformowano zaś organy ścigania.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Przedsiębiorca powiedział, że o sprzedaży masek rozmawiał z ministrem Spahnem. Ten miał oczekiwać korzyści finansowych w razie zrealizowania transakcji.

Prokuratura jednak nie uwierzyła w tę historię. Jak przekonuje, do spotkania w ogóle nie doszło.

7 marca były minister zdrowia ma pojawić się w sądzie i zeznawać jako świadek.

Oskarżony przedsiębiorca z kolei ma już doświadczenie w sądzie. Ma na koncie jeden wyrok – nieprawomocny – za przestępstwo „związane z nieistniejącymi projektami w sektorze energii wiatrowej”.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net