Były poseł i naczelny antyklerykalnego czasopisma skazany za posiadanie pedofilskich materiałów oraz przywłaszczenie pieniędzy

Roman K., były poseł Ruchu Palikota i były redaktor naczelny antyklerykalnego czasopisma „Fakty i Mity” trafi do więzienia na 4,5 roku. Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował, że mężczyzna przywłaszczył pieniądze i posiadał pornografię dziecięcą.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał Romana K. na 4,5 roku więzienia. Roman K. był posłem z ramienia Ruchu Palikota oraz redaktorem naczelnym antyklerykalnego czasopisma „Fakty i Mity”.

– Prokurator oskarżył Romana K. o wyrządzenie szkód majątkowych w mieniu spółki „Błaja News” – wydającej tygodnik oraz w mieniu misji charytatywno-opiekuńczej „W człowieku widzieć brata”. Łączna kwota pieniędzy przywłaszczonych przez Romana K. na szkodę wskazanych wyżej podmiotów wyniosła blisko 1 740 000 złotych – podała Prokuratura Krajowa.

Ponadto Roman K. usłyszał zarzut posiadania pedofilskich materiałów.

– Sąd Okręgowy w Łodzi podzielił stanowisko prokuratora w zakresie powyższych zarzutów i skazał Romana K. na karę łączną w wymiarze czterech lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności – zaznaczono w komunikacie.

To nie pierwszy wyrok wobec Romana K.. Wcześniej skazano go na 8,5 roku więzienia m.in. za podżeganie do zabójstwa byłej żony.

– Prokurator oskarżył Romana K. o wielokrotne nakłanianie Bartłomieja K. do zabójstwa swojej byłej żony Ewy K. oraz sugerowanie mu sposobu dokonania tego zabójstwa. Za dokonanie przestępstwa Roman K. zaoferował Bartłomiejowi K. wynagrodzenie w kwocie nie mniejszej niż 500 tysięcy złotych. Do nakłaniania tego doszło w okresie od 1 czerwca 2010 roku do lata 2012 roku na terenie Szwecji i w Łodzi – podaje Prokuratura Krajowa.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net