Były poseł PiS i SP oskarżony. Chodzi o defraudację ponad 5 mln zł

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski Tomasz G. wraz z pięcioma innymi osobami otrzymał akt oskarżenia z poznańskiej prokuratury. Śledczy ustalili, że były poseł rządzącej oligarchii wyłudził z Kancelarii Sejmu ponad 400 tys. zł oraz sprzeniewierzył prawie 5 mln złotych należących do prywatnej uczelni.

Tomasz G. był posłem przez trzy kadencje od 2005 roku. Najpierw był w PiS, potem w SP. W 2015 roku przystąpił do partii KORWiN, ale nie dostał się do Sejmu. Wówczas porzucił politykę.

Żona Tomasza G., Magdalena, jest założycielką jednej z poznańskich prywatnych uczelni.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że w piątek śledczy skierowali do sądu okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi G. oraz pięciu innym osobom. Wśród nich jest Magdalena G..

Były poseł PiS jest oskarżony łącznie o popełnienie 10 przestępstw. Wśród nich jest wyłudzenie z Kancelarii Sejmu ponad 400 tys. zł oraz sprzeniewierzenie prawie 5 mln zł prywatnej uczelni jako kanclerz.

Wyłudzenie z sejmowej kancelarii miało pójść na prowadzenie biura poselskiego.

– Jest to związane przede wszystkim z nieprawidłowym rozliczeniem ryczałtów pobranych z Kancelarii Sejmu na prowadzenie tego biura i przedłożenie w celu wyłudzenia potwierdzających nieprawdę, nierzetelnych dokumentów. Są to umowy o dzieło zawarte z osobami, które miały wykonać prace zlecone na rzecz działalności poselskiej oskarżonego – powiedział rzecznik Wawrzyniak.

W okresie od stycznia 2016 do grudnia 2018 roku G. miał również sprzeniewierzyć prawie 5 mln zł, które należały do uczelni. Jak ustalili śledczy, Tomasz G. miał „przekraczając swoje uprawnienia i będąc uprawnionym do dostępu do rachunków uczelni”, wypłacać pieniądze za pomocą karty, osobiście w banku oraz bezpośrednio z kasy uczelni.

– W latach 2016-2018 jako kanclerz wykorzystał niezgodnie z przeznaczeniem przyznane tej szkole przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotacje związane z bezzwrotną pomocą materialną dla studentów – podkreślił prok. Wawrzyniak.

RMF FM przypomina, że przeciwko byłemu posłowi PiS Tomaszowi G. od 2017 roku toczy się w poznańskim sądzie rejonowym proces, w którym oskarżony jest o wyłudzenie kredytów.

rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net